کد خبر: 13418

دعوی قضایی بزرگ علیه گوگل و سازندگان گوشی‌های اندروید

سینا: دعوی قضایی بزرگی علیه گوگل و هفت شرکت تولیدکننده گوشی‌های اندروید به دلیل تخطی از قانون حق ثبت شد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، ظاهرا این حق ثبت برای شرکت ورشکست شده Nortel بوده است.
گوگل زمانی که این حق ثبت به فروش گذاشته شده بود، موفق به خرید آن نشد و حالا اگر در دعوی قضایی بازنده شود، بیشتر از حق ثبت را باید بپردازد.
اتحادیه تجاری راک استار که اپل، مایکروسافت، بلک‌بری، اریکسون، سونی و شرکت EMC به طور شراکتی صاحبان آن هستند، ۴٫۵ میلیارد دلار آمریکا در ژوئن ۲۰۱۱ برای این حق ثبت پرداخته است و حالا مدتی است که برای شروع دادخواهی انتظار کشیده است.
درحال حاظر علیه شرکت‌های سامسونگ، HTC، هواوی، گوگل، ایسوس، پنتک، ZTE و ال‌جی پرونده‌های قضایی برای دعوی تخلف ثبت و ضبط شده است.
گوگل در ابتدا مبلغ ۹۰۰ میلیون دلار آمریکا را برای خرید حق ثبت پیشنهاد داد اما پیش از آنکه توسط اتحادیه تجاری رقیب ضربه بخورد، کم کم پیشنهادش را به ۴٫۴ میلیارد دلار آمریکا نیز افزایش داد.
این موضوع که گوگل چنین هزینه گزافی برای خرید حق ثبت پیشنهاد داده، ممکن است به ضررش در دادخواست مطرح شده، تمام شود، زیرا این گونه مدعی شده که این حق ثبت بی‌ارزش و بی‌اعتبار است.
در دادخواست ارایه شده آمده است: علیرغم ناکام ماندن تلاش این شرکت برای به دست آوردن حق ثبت مورد دعوی در مزایده، شرکت گوگل تخلف کرده و هنوز هم همچنان به تخلف خود ادامه می‌دهد.
هفت مورد حق ثبت در این پرونده درگیر است، که بیشتر با پایگاه داده‌ها و مسایل مربوط به داده‌ها مرتبط است و با اینکه فقط به گوشی‌های موبایل محدود نیست، می‌تواند توانایی گوگل در ارایه سرویس‌هایش به گوشی‌های اندروید را تحت تاثیر قرار دهد.نظرات غیرفعال است.