کد خبر: 7805
رئیس سازمان فناوری اطلاعات خبر داد:

دسترسی ۶۰ درصد خانوارها به شبکه باند پهن در پایان برنامه پنجم

سینا: رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: بر اساس پیش‌بینی صورت گرفته در برنامه پنجم، باید تا پایان برنامه پنجم، ۶۰ در صد خانوارهای ایرانی به باند پهن دسترسی داشته باشند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، علی حکیم‌جوادی در مراسم آغاز واگذاری خطوط اینترنت پرسرعت به شهرستان آران و بیدگل ضمن بیان این مطلب افزود: با پیاده‌سازی شبکه ملی اطلاعات، بستر لازم به منظور تحقق این شاخص برنامه پنجم مهیا خواهد شد.
وی افزود: یکی از راه‌های کاهش شکاف دیجیتالی، استفاده از باند پهن است به گونه‌ای که به واسطه آن می‌توان فاصله‌ها را حذف و مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها را محقق کرد.
حکیم‌جوادی خاطرنشان کرد: باتوجه به مطالعات صورت گرفته، افزایش ۱۰ درصدی ضریب نفوذ در این حوزه موجب افزایش یک و چهار دهم درصدی تولید ناخالص داخلی می‌شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این مطلب که توسعه فناوری اطلاعات در تمامی حوزه تاثیرگذار است، تصریح کرد: بر اساس اطلاعات موجود، بیش از ۷۰ هزار تجارت جدید در سال بر اساس این فناوری در حال شکل گیری است و حجم بسیاری زیادی از تبادلات مالی در دنیای تجارت الکترونیکی بر بستر پهنای باند صورت می‌گیرد.
وی ادامه داد: براساس برنامه پنجم توسعه، می‌بایست طی پنج سال آینده ۳۰ درصد آموزش‌ها به صورت الکترونیکی به متقاضیان ارایه شود که با تحقق این شاخص از برنامه فاصله‌ها با استفاده از این بستر به حداقل خواهد رسید و تفاوتی میان نقاط مختلف کشور وجود نخواهد داشت.
علی حکیم جوادی تاکید کرد: بخش خصوصی در تمامی حوزه‌ها و زمینه ها باید ورود کرده و کاهش فاصله‌ها را تمامی زمینه‌ها را سرعت ببخشد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات استان اصفهان را یکی از استان‌های پیشرو در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات دانست و گفت: ارائه اینترنت پرسرعت در شهرستان آران و بیدگل موجب می‌شود این شهر به یکی از اساسی‌ترین زیرساخت‌های قرن ۲۱ مجهز شود.
وی افزود: باتوجه به زمینه‌های علمی، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه فعال در این شهر و همچنین باتوجه به جمعیت این شهرستان، می ‌بایست ظرفیت این فناوری در سطح استان به سرعت افزایش پیدا کند.نظرات غیرفعال است.