کد خبر: 3599
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران:

در ارتباط زمینی بانک‌ها کسی قدرت رقابت با مخابرات را نخواهد داشت

سینا: مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: SLAی برای شبکه بانک‌ها طراحی کرده‌ایم که درحال شکل‌گیری است و پس از آن هیچ سیستمی نمی‌تواند در بحث ارتباط زمینی با ما رقابت کند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، صابر فیضی افزود: یک اپراتور یا ارایه‌دهنده سرویس به دنبال منافعش است اما در ایران، سیستم دولتی در بحث رقابت با حضورش بازار را به هم می‌ریزد و باید بانک‌های بزرگ ما خصوصی شوند مانند مخابرات که تا زمانی که دولتی بود نقاط ضعف فناوری اطلاعات و ارتباطات را جدی نمی‌گرفتیم زیرا حمایت دولت را داشتیم. در این جا هم باید شبکه زمینی مخابرات ارایه سرویس دهد و وایمکس هم ارایه سرویس کند تا رقابت به وجود آید.
او اظهار داشت: امیدواریم در این قراردادهای SLA مورد نظر بانکی را شرکت مخابرات داشته باشد و تمام شرکت‌ها نیز اینچنین قراردادها را داشته باشند.
وی تاکید کرد: شرایط فعلی که در ارتباط با بانک‌ها داریم، برای هر کار عادی دیگری نیز در اختیار افراد قرار می‌گیرد و ارتباطات حال مختص پرداخت الکترونیک نیست.
فیضی تصریح کرد: شبکه ای که ما داریم این امکان را داده است که هر شبکه با هر تعرفه‌ای، در اختیار مشترکان می‌تواند قرار بگیرد. از این ارتباط برای مکالمات تلفن ثابت نیز استفاده می‌شود. با یک کابل عادی فرقی ندارد و برای اینکه SLA ارایه شود باید رنگ‌ها و شاخصه‌های آن تغییر کند.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: باتوجه به شرایطی که بعد از خصوصی سازی مخابرات به وجود آمده است، اگر قرار باشد شبکه‌ای از نظر امنیت به ارتباط شرکت مخابرات متصل شود، شرکت زیرساخت بین استانی آن را قبول می‌کند و این شبکه در حضور رگولاتوری صورت گرفته و تعرفه‌های این SLA در آن نیز وجود دارد.نظرات غیرفعال است.