کد خبر: 7484
مجری برگزاری مزایده اپراتور رادیو ترانک خبر داد:

دریافت مجوز بی‌سیم متحرک از اپراتور رادیو ترانک عمومی

سینا: مجری برگزاری مزایده اپراتور رادیو ترانک گفت: پس از برگزاری مزایده رادیو ترانک عمومی، متقاضیان جدید استفاده از بی‌سیم متحرک باید مجوز مورد نیاز برای استفاده از این فناوری را از اپراتورهای فعال دریافت کنند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عظیم فرد افزود: در سیستم رادیو ترانک که بهتر و حرفه‌ای تر از سرویس‌های بی‌سیم رادیویی عمل می‌کند، معمولا هر مشترک دارای شماره خاصی است که برای ارتباط با او کافی است مشابه شماره‌گیری تلفن، شماره مشترک مربوطه شماره‌گیری شود و یا به صورت گروهی در شبکه مجازی مربوطه اقدام به برقراری ارتباط کنند.
وی افزود: براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات، تعدادی پروانه ارایه خدمات ارتباطی از نوع رادیو ترانک عمومی در مناطق رادیویی مختلف صادر می شود که شرح این خدمات در اسناد مزایده به شرکت های داوطلب ارائه شده است.
وی خاطرنشان کرد: پس از تصویب کلیات پروانه رادیو ترانک در کمیسیون تنظیم مقررات، فراخوان عمومی‌ براساس ضوابط و کلیات پروانه به منظور انتخاب اپراتورهای مجاز به ارائه خدمات بی سیم اعلام و اسناد مزایده به متقاضیان ارائه شده است.
فرد درخصوص سرویس های قابل ارائه روی این سیستم گفت: دارندگان پروانه اپراتوری رادیو ترانک می‌توانند تمامی‌ سرویس‌های قابل ارایه در رادیو ترانک را به متقاضیان ارائه کنند و سرویس‌های اصلی این شبکه شامل سرویس داده کوتاه تا ۲۵۴ کاراکتر، فوروارد مکالمات، مالتی پارتی، تماس فردی نقطه به نقطه، تماس گروهی نقطه به نقطه، تماس گروهی تصدیق شده و سرویس‌های محدودکننده مکالمات می‌شود.
وی ادامه داد: شبکه های رادیو ترانک ،امکان ارتباطی را برای نهادهای ارایه کننده خدمات حرفه ای فراهم می کند که شبکه های ارتباطی عمومی مانند تلفن همراه یا شبکه های متحرک اختصاصی قادر به پوشش ارتباطی آنها نیستند.
مجری برگزاری مزایده اپراتور رادیو ترانک با بیان این مطلب که شرکت‌کنندگان در این مزایده می بایست برنامه پوشش و طرح تجاری خود را ارائه کنند تصریح کرد: ۲۲ آبان ماه آخرین مهلت ارسال مدارک شرکت کنندگان در مزایده رادیو ترانک می باشد و یک روز پس از پایان این مدت، پاکات ” الف” و “ب” مزایده رادیو ترانک بازگشایی خواهد شد.
وی افزود: پس از برگزاری مزایده، اپراتورها حدکثر یک سال فرصت خواهند داشت تا شبکه رادیویی خود را ایجاد کنند و پس از آن متقاضیان استفاده از بی سیم های متحرک اختصاصی می توانند با توجه به ناحیه تحت پوشش رادیو ترانک، به اپراتورهای مذکور مراجعه کنند.
فرد خاطر نشان کرد: سازمان تنظیم مقررات عزم جدی دارد تا نیاز تمام متقاضیان شبکه های ارتباطی متحرک اختصاصی را که تحت پوشش یکی از شبکه های رادیو ترانک عمومی قرار دارند، تامین کند.نظرات غیرفعال است.