کد خبر: 9980
قائم مقام دبیر شورای عالی اطلاع‌رسانی:

درصدد ساماندهی پروژه‌های خود ذیل شورای عالی فضای مجازی هستیم

سینا: با ایجاد دبیرخانه‌ شورای عالی فضای مجازی، امیدواریم پروژه‌های دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی ذیل این شورای فراسازمانی ساماندهی شود.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از واحد ارتباطات دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی، حجت‌الاسلام سعید سالاریان، قائم مقام دبیر شورای عالی اطلاع‌رسانی، با اشاره به مطلب ذکر شده، بیان داشت: دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی از بین متولیان امر فناوری اطلاعات در کشور، اولین نهادی است که قائل به ایجاد این نهاد فراسازمانی و فراقوه‌ای تحت امر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بوده است.
وی تصریح کرد: پیشنهاد اولیه برای شکل‌گیری چنین مرجعی صرفاً از ناحیه این دبیرخانه مطرح شده و به محض تشکیل این شورای مهم و تعیین دبیر آن که رئیس مرکز فضای مجازی کشور نیز محسوب می‌شود، طی جلساتی حضوری، خواستار هماهنگی عملکرد با این شورا شده‌ایم.
دبیر اجرایی سومین جشنواره ارزیابی وب‌گاه‌های حاکمیتی گفت: لزوم بررسی نحوه خدمات‌رسانی و تحلیل محتوای وب‌گاه‌های قوای مجریه، مقننه، قضائیه و همچنین وب‌گاه‌های نهادهای حاکمیتی غیردولتی به عنوان بازوی اجرائی دستگاه متبوع که این روزها چندان شکل یکپارچه‌ و استانداردی ندارد، سبب شد تا جشنواره‌ای در قالب ارزیابی وب‌گاه‌های حاکمیتی، به عنوان یکی از پروژه‌های مهم از سوی دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی شکل گیرد.
وی در پایان در خصوص تحقق اهداف این پروژه گفت: امیدواریم پروژه ارزیابی وب‌گاه‌های حاکمیتی در دوره‌های بعدی نیز ذیل شورای عالی فضای مجازی مورد عنایت قرار گرفته و با ابلاغ استانداردهای استخراج شده به دستگاه‌های حاکمیتی و الزام به عملی ساختن آنها در وب‌گاه‌های خود، گام موثرتری برای پیشبرد اهداف این پروژه ملی برداشته شود.نظرات غیرفعال است.