کد خبر: 8707

درخواست دبیرکل ITU برای توسعه سریع‌تر شبکه‌های نسل چهارم

سینا: حمدون توره دبیرکل اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) از تمامی اپراتورهای سراسر جهان خواست تا هرچه سریع‌تر نسبت به راه‌اندازی شبکه‌های نسل چهارم تلفن همراه اقدام کنند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، او همزمان با برگزاری کنگره جهانی تلفن همراه دولت‌ها خواست تا دریافت مالیات‌های طاقت‌فرسا روی تجهیزات و سرویس‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات که موجب کاهش رشد آینده بخش موبایل می‌شود را متوقف کنند.
وی افزود: اگر از باند پهن بی‌سیم به عنوان معجزه موبایل نام ببریم، باید از مزایای کامل سرعت‌های بالا با استاندارد آی‌ام‌تی پیشرفته بهره‌برداری کنیم که موج هیچجان‌انگیز بعدی از نوآوری را در قالب برنامه‌های کاربردی جدید خلاقانه و سرویس‌ها به ارمغان خواهد آورد.
دبیرکل ITU از دو فناوری به عنوان محور نسل بعدی باند پهن سلولی با سرعت بالا یاد کرد و  LTE-Advanced و WirelessMAN-Advanced را به عنوان استانداردهای IMT-Advanced سازگار با پشتیبانی از سرعت دانلود یک گیگابایتی ذکر کرد.
توره گفت: امروزه مشترکان انتظار دارد تا در هر زمان و مکان به اینترنت، شبکه‌های اجتماعی و دیتای مورد نظر خود دسترسی داشته باشد و با ورود ما به عرصه واقعی باند پهن موبایل امکان فراهم شدن این علاقه عمومی از طریق دستگاه‌های موبایل آنها به طور همزمان میسر می‌شود.
او درخصوص مالیات‌های ناعادلانه‌ای که روی سرویس‌ها و کالاهای فناوری اطلاعات و ارتباطات اعمال می‌شود، هشدار داد و ابراز امیدواری کرد دولت‌ها با بهره‌برداری از فناوری اطلاعات از مزایای آن بهره‌مند شوند.نظرات غیرفعال است.