کد خبر: 13564

درخواست افغانستان از ایران برای افزایش ظرفیت ترانزیت اینترنت و کاهش نرخ مکالمات تلفنی

سینا: امیرزای سنگین، وزیر ارتباطات افغانستان در دیدار با محمود واعظی، وزیر ارتباطات ایران ضمن درخواست افزایش ظرفیت ترانزیت اینترنت به مقصد آن کشور، خواستار کاهش هزینه‌های ترانزیت شد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، کاهش نرخ محاسباتی مکالمات تلفنی بین دو کشور نیز از سوی واعظی مطرح و طرفین توافق کردند با نگاه مثبت موارد مربوطه را به صورت مشترک بررسی و تفاهم‌نامه‌های لازم را امضا و مبادله کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در حاشیه اجلاس سران ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای آسیا و اقیانوسیه، با همتای افغانستانی خود، دیدار و گفتگو کرد.
وزیر ارتباطات افغانستان در این دیدار با اشاره به تفاهم‌نامه‌های موجود بین دو کشور تصریح کرد: در خصوص مسائل تحقیقاتی و تامین و تربیت اساتید دانشکده ICT افغانستان بسیار علاقمندیم همکاری‌های گسترده‌ای داشته باشیم.
در این دیدار عنوان شد که ایران آماده گسترش روابط و اجرای طرح‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات افغانستان و صدور تجهیزات مخابراتی و خدمات فنی و مهندسی به این کشور است.
محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در این دیدار با اشاره به سیاست‌های دولت ایران برای ارتباطات متقابل با کشورهای همسایه به ویژه افغانستان، اظهار داشت: باتوجه به توانمندی‌های موجود، آمادگی اجرای پروژه‌های مشترک در کشور افغانستان وجود دارد.
وی با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه ICT به ویژه در حوزه آموزش، طراحی و تحقیقات تصریح کرد: باتوجه به سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در زیرساخت‌های ارتباطی و توسعه فیبر نوری در ایران، امکان افزایش ظرفیت‌های موجود بین دو کشور فراهم است.نظرات غیرفعال است.