کد خبر: 12305
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران خبر داد:

درآمد ۹۸ میلیارد و ۹۷۰ ریالی مخابرات در سال ۹۱

سینا: مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: درآمد این شرکت در سال ۹۱ به ۹۸ میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال رسید درحالی که این رقم در سال ۹۰ بالغ بر ۸۲ میلیارد و ۸۰۱ میلیون ریال بوده است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، مظفر پوررنجبر در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران افزود: هزینه‌های این شرکت نیز از ۵۸ میلیارد در سال ۹۰ به نزدیک به ۷۲ میلیارد در سال ۹۱ رسیده است.
او با اشاره به روند سرمایه‌گذاری شرکت مخابرات ایران در سال‌های ۸۸ تا ۹۱ اظهار داشت: شرکت مخابرات ایران در مجموع این سال‌ها بالغ بر ۴۷ میلیارد و ۸۱۵ میلیون ریال سرمایه‌گذاری کرده است.
پوررنجبر، شرایط بین‌المللی و تحریم‌ها، پایین بودن تعرفه‌های مخابرات وعدم افزایش آن متناسب با تورم، عدم صدور مجوز واگذاری سرویس‌های نسل جدید و محدودیت‌های موجود در مدیریت بنگاه براساس شاخص‌های اقتصادی را از مهمترین چالش‌های شرکت مخابرات ایران عنوان کرد.
وی گفت: درحال حاضر برای ارائه خدمات نسل‌های سوم و چهارم تلفن همراه مجوزها تنها در اختیار یک شرکت خاص است و ما با وجود علاقه‌مندی هنوز نمی‌توانیم در این حوزه اقدام کنیم.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به اینکه با وجود خصوصی شدن شرکت اما هنوز احساس تنهایی می‌کنیم، افزود: باید بخش بسیاری از زمان و انرژی خود را در حوزه‌ها و محیط بیرونی و حتی در داخل سازمان صرف آن کنیم که شرایطی فراهم کنیم که افراد باور کنند ما خصوصی شده‌ایم و باید توقعات یک شرکت خصوصی را از ما داشته باشند.
وی افزود: وقتی بحث خصوصی شدن مطرح می‌شود تنها بحث تغییر مالکیت مطرح نیست و باید بحث رقابتی عمل کردن نیز در نظر گرفته شود که درحال حاضر با فشارهایی که وجود دارد امکان رقابت و بهینه کردن فعالیت دراین زمینه وجود ندارد.نظرات غیرفعال است.