کد خبر: 2301

دانلود نسخه جدید Ovi Maps و مسیریاب نوکیا از مرز یک میلیون گذشت

سینا: دانلود نسخه جدید Ovi Maps و سرویس رایگان مسیریاب رانندگی و پیاده روی که از ۲۱ ژانویه ۲۰۱۰ عرضه شد، تاکنون بیش از ۱٫۴ میلیون بار دانلود شده است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، اَنسی ونیوکی -نایب رئیس ارشد نوکیا- در این باره گفت: تقریبا می توان گفت به صورت میانگین در طول شبانه روز یک دانلود در هر ثانیه صورت گرفته است.
وی افزود: هنگامی که سرویس مسیریاب رایگان رانندگی و پیاده روی اعلام شد، می دانستیم که تغییری عظیم در راه است و تعداد افرادی که درحال حاضر از مسیریاب نوکیا و در نتیجه نرم افزارهای مبتنی بر محل استفاده می کنند، فراتر از انتظار ما در حال افزایش است.
وی  ادامه داد: این موضوع یک موفقیت مهم برای تولیدکننده نرم افزارهای کاربردی شخصص ثالث ما به شمار می رود که در عرض تنها چند روز تعداد کاربران سرویس مسیریابی که تشنه نرم افزارهای جدید و خلاقانه در این رابطه هستند به مرز یک میلیون نفر رسید.
ونیوکی اظهار داشت:  برای اپراتورها نیز این موضوع به معنای فرصتی برای فروش بسته های کامل مسیریابی به کاربران قبلی و همچنین مصرف کنندگان جدید محسوب می شود.
وی افزود: از ۳۱ ژانویه بیشترین میزان دانلودها به ترتیب مربوط به کشورهای چین، ایتالیا، انگلستان، آلمان و اسپانیا بوده است و پنج مدل گوشی محبوب نوکیا نیز که بیشترین میزان دانلود را تاکنون داشته به ترتیب نوکیا ۵۸۰۰ XpressMusic، نوکیا N97 mini، نوکیاN97، نوکیا ۵۲۳۰ و نوکیا E72 بوده اند.
کریس جونز -نایب رئیس ارشد و تحلیلگر شرکت تحقیقاتی Canaly- نیز در این باره گفت: اشتیاق بسیار زیادی در مورد  GPS روی گوشی های تلفن همراه وجود دارد و ما تخمین زده ایم تعداد افرادی که از سرویس GPS روی گوشی های خود استفاده می کنند تا پایان سال ۲۰۰۹ به ۲۵٫۹ میلیون نفر رسیده باشد.
بنابر این گزارش، از ماه آینده تمامی گوشی های GPSدار هوشمند نوکیا مجهز به نسخه رایگان و جدید Ovi Maps به همراه نقشه محلی کشورها و همچنین سرویس مسیریاب رانندگی و پیاده روی خواهند بود.
Ovi Maps امروزه در بیش از ۱۸۰ کشور دنیا عرضه شده و این درحالیست که سرویس مسیریاب رانندگی و پیاده روی در ۷۴ کشور به ۴۶ زبان مختلف و سرویس اطلاع رسانی ترافیکی نیز در ۱۰ کشور دنیا ارائه می شود.
درحال حاضر بیش از شش هزار نقطه مهم در ۲۰۰ شهر دنیا به صورت سه بعدی روی نقشه های نوکیا وجود دارد.نظرات غیرفعال است.