کد خبر: 8282

دارندگان پروانه ISDP و ISP باید پروانه خود را تمدید کنند

سینا: مدیرکل صدور پروانه سرویس‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی اعلام کرد: براساس ضوابط و دستورالعمل‌های اجرائی مربوط به صدور پروانه توزیع‌کنندگان اینترنت (ISDP) و عرضه‌کنندگان خدمات اینترنت (ISP)، دارندگان این پروانه‌ها موظف هستند تا یک ماه قبل از پایان اعتبار پروانه، درخواست تمدید پروانه خود را به رگولاتوری ارائه کنند.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، حسین صمیمی افزود: تمامی شرکت‌های دارای پروانه که اعتبار پروانه آنها رو به پایان است، باید پس از تکمیل مدارک مورد نیاز و با درخواست رسمی برای انجام فرآیند مربوط به تمدید پروانه به مناطق هفتگانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی مراجعه کنند تا فعالیت‌های اجرائی آنها دچار وقفه نشود.

وی گفت: به منظور حمایت از فعالیت شرکت‌های دارای پروانه و جلوگیری از فعالیت شرکت‌های غیرمجاز، شرکت‌های ISDP باید از عقد قرارداد ارائه خدمات پهنای باند به شرکت های ISP که پروانه معتبر ندارند، خودداری کنند.

مدیرکل صدور پروانه سرویس‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری، موافقتنامه صادر شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی برای شرکت‌های دارای پروانه را از مدارک لازم برای ارائه پهنای باند توسط شرکت‌های ISDP عنوان کرد و گفت: شرکت‌های ISDP نباید خارج از سقف تعیین شده در موافقتنامه، پهنای باند ارائه کنند.

صمیمی تصریح کرد: شرکت‌های ISDP موظف هستند در عقد قراردادهای خود و اصلاح قراردادهای جاری ملاحظات ذکر شده را با دقت و جدیت رعایت کنند و درصورت عدم اجرای مفادی که به آن اشاره شد، تمامی مسوولیت‌ها به عهده شرکت خواهد بود.نظرات غیرفعال است.