کد خبر: 173
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد:

دارا بودن علائم تجاری، شرط الزامی ثبت سفارش، ترخیص و تایید نمونه

سینا: رییس مرکز امور بین الملل و مهندسی ارتباطات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از الزامی شدن علائم تجاری تجهیزات به منظور خدمات ثبت سفارش، ترخیص و تایید نمونه خبر داد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، صادق عباسی شاهکوه گفت: نظر به این که اخیرا برخی از تهیه کنندگان اقدام به ورود تجهیزات ارتباطی فاقد علایم تجاری در مقیاس انبوه به کشور کرده اند و برای اخذ گواهی تایید نمونه به سازمان مراجعه و تقاضای گواهی دارند و همچنین با توجه به صدور گواهی تایید نمونه نیازمند درج علایم تجاری تجهیزات به منظور ورود به بازار کشور است، این موضوع در جلسه کمیته تایید نمونه تجهیزات ارتباطی، مورخ سوم مرداد ماه ۸۸ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی افزود: بر این اساس مصوب شد از ابتدای دی ماه سال جاری خدمات ثبت سفارش، ترخیص و تایید نمونه فقط برای آن دسته از تجهیزاتی که دارای علائم تجاری مشخص هستند، توسط سازمان انجام پذیرد.
عباسی شاهکوه در پایان افزود: لازم به ذکر است که این ابلاغیه به تمامی واردکنندگان تجهیزات ارتباطی اعلام گردیده و بدیهی است از ثبت سفارش تجهیزات فاقد علائم تجاری مشخص جلوگیری خواهد شد.نظرات غیرفعال است.