کد خبر: 13540

خرید و پرداخت کاربران سرویس پول همراه MTN از طریق VISA

سینا: همکاری MTN و شرکت VISA با ارائه راهکاری استثنایی، این امکان را برای کاربران فراهم آورده است تا با استفاده از سرویس پول همراه MTN به صورت رودررو و آنلاین درهرجا که کارت اعتباری VISA مورد پذیرش است، تراکنش انجام دهند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، بر اساس قرارداد منعقد شده بین طرفین، مشتریان MTN از طریق تلفن همراه خود قادر خواهند بود که از طریق حساب پول همراه MTN، در فروشگاهها و از طریق پایانه فروشVISA، وجوه خود را پرداخت کنند.
علاوه بر این، مشتریان میتوانند از تمامی فروشندگان متصل به پایانه VISA، به طور آنلاین خرید کنند و از تمامی دستگاههای خودپرداز VISA پول دریافت کنند.
خبر این موفقیت در کنفرانس AfricaCom که درحال حاضر و در شهر کیپ­تاون درحال برگزاری است، اعلام شد.
پیتر ورکاده، معاون تجاری گروه MTN گفت: «همکاری بین MTN و شرکت VISA به مشتریان پول همراه MTN این اجازه را میدهد تا به شبکه VISA که شامل عرضه‌کنندگان، فروشندگان آنلاین و دستگاه­­های خودپرداز می‌شود دسترسی کامل داشته باشند و از مزایای پرداخت از طریق تلفن همراه برخوردار شوند.
مشتریان غنایی پول همراه MTN، اولین افرادی خواهند بود که از نوآوری پرداخت از طریق تلفن همراه استفاده میکنند. این طرح پیش از پایان سال میلادی جاری در این کشور راه‌اندازی خواهد شد. این سرویس متعاقبا در سایر شعب MTN نیز به طور گسترده اجرا خواهد شد.
ویش سوانی، رئیس گروه همکاریهای جهانی اپراتورهای تلفن همراه، نوآوری و همکاریهای راهبردی شرکت VISA در این باره گفت: «از راهاندازی این سرویس جدید با همکاری MTN بسیار خرسندیم. انجام این کار به منظور گسترش مزایای خدمات پرداخت­های الکترونیکی پول همراه در آفریقا برای ما حائز اهمیت است.
به اعتقاد شرکت ‌VISA، فناوری تلفن همراه در امر پوشش خدمات مالی و سهولت دسترسی به آن، نیروی محرکه منحصربه‌فرد و مهمی است و یکی از عناصر اصلی در کمک به بهبود زندگی مردم محسوب میشود.
سوانی افزود: «امیدواریم این همکاری با MTN تداوم داشته و در آینده، راه نوآوری پرداخت را در ارائه محصولات بیشتر به مشتریان هموار سازد.
پول همراه MTN کاربران را قادر میسازد که وجوه خود را در داخل و خارج کشور انتقال داده و از سایر خدمات پرداخت نظیر پرداخت قبوض، خرید شارژ، پرداخت هزینه‌های بیمه و محصولات مالی و پرداختهای مربوط به خرده­فروشی نیز بهره ببرند.
تا اوایل پاییز سال جاری، سرویس پول همراه MTN 13.4 میلیون کاربر داشته و در ۱۳ کشور راه‌اندازی شده است.نظرات غیرفعال است.