کد خبر: 8187

خدمات شبکه تلویزیونی شیما معرفی شدند

سینا: دسترسی به شبکه‌های اطلاع‌رسانی، حضور مجازی در کلاس‌های آموزشی، دریافت انواع خدمات بانکی، مطبوعاتی، پزشکی، بیمه و جا بجایی زمان در پخش برنامه‌های تلویزیونی، تنها بخشی از انواع خدماتی است که از طریق زیرساخت‌های مخابراتی و پروژه IPTV قابل دریافت است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطلات (سینا)، براساس این گزارش خدمات متنوعی از طریق تلویزیون شیما که مبتنی بر شبکه IP است ارایه خواهد شد که برخی از آنها در ذیل معرفی شده‌اند.
پخش شبکه‌های تلویزیونی Live TV
این رسانه کمک می‌کند تا تمامی شبکه‌های تلویزیونی مورد علاقه را مشاهده کنید. اگر دوست داشتید آن را متوقف و در زمان دلخواه تماشا کنید.
جابجایی زمان
با این ویژگی می‌توانید برنامه‌هایی را که زمان دیدن آنها سپری شده است، مجددا دستور نمایش دهید. از آنجایی که سیستم بطور خودکار برنامه‌ها را ذخیره می‌کند کاربران قادر خواهند بود تا به برنامه‌هایی که فرصت دیدن آنها را نداشته اند دسترسی مجدد یابند. شما می‌توانید برنامه‌های پخش شده را تا هفت روز قبل انتخاب و تماشا کنید.
برنامه تلویزیونی درخواستی
با Catch-up TV کاربران می‌توانند برنامه‌هایی را که ممکن است از دست داده‌اند را تماشا کنند. از آنجاییکه سیستم بطور خودکار برنامه‌ها را ذخیره می‌کند کاربران می‌توانند به برنامه‌هایی که از دست داده‌اند دسترسی داشته باشند.
ضبط شخصی برنامه
با ضبط ویدئوی شخصی (PVR) کاربران می‌توانند برنامه‌های مورد علاقه‌شان را ضبط و در فرصت مناسب تماشا کنند.
خرید تلویزیونی
از طریق شبکه منحصر بفرد خرید تلویزیونی، کاربران می‌توانند خریدشان را از بین سبد محصولات بسیار متنوع انتخاب و از طریق تلویزیون خریداری کنند.
پرداخت لحظه‌ای
با ویژگی پرداخت لحظه‌ای هر تماشا (iPPV) مشترکان می‌توانند برنامه خاصی از کانال را تماشا کنند حتی اگر مشترک آن کانال نباشند. کاربران می‌توانند از ویژگی این سرویس برای خرید و استفاده تنها برای برنامه انتخاب شده هزینه بپردازند.
نظارت والدین
با استفاده از رسانه شیما می‌توان برنامه‌های ارائه شده را مدیریت کرد. برای مثال برخی فیلم‌ها برای کودکان مناسب نیست، در صورت نیاز می توانید دسترسی آنان را مدیریت کنید.
خدمات پزشکی
شما می‌توانید با استفاده از این امکان با جدیدترین اخبار پزشکی، درمانی و یافته های روز دنیا درباره سلامتی آشنا شوید.
خرید بلیط
ارایه انواع بلیط های مسافرتی، سینما و تئاتر، مراکز ورزشی و تفریحی و …
خدمات کتابخانه‌ای
دسترسی به تمامی کتابخانه‌ها، دایره المعارف‌ها و بنگاه‌های تحقیقاتی و ارایه خدمات متنوع.
دنیای تصویر و صدا
می‌توانید فیلم، سریال، موسیقی و دیگر محصولات صوتی و تصویری مورد علاقه را از پیشخوان این رسانه انتخاب و مشاهده کنید.
اطلاع رسانی
رسانه شیما، سرویس‌های اطلاع‌رسانی ارزشمند دیگری نیز که شامل دسترسی به آخرین اطلاعات آب و هوایی، ترافیک، ورزش، خبر و … می‌شود را برای مشترکان بر روی صفحه تلویزیون فراهم می‌کند.
پنجره کودک
ایجاد و ارائه بسته‌های موضوعی همچون کودک، نوجوان، خانواده، فیلم، سریال و … براساس نظر شما از جمله امکانات ویژه‌ای است که در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
بازی
از میان بازی‌های جذاب پیشنهادی می‌توانید بازی مورد علاقه خود را انتخاب و به صورت انفرادی، چند نفره و یا گروهی بازی کنید. شما جذابیت این بازی‌ها را به صورت شبکه‌ای با خانواده بزرگ اعضای شیما تجربه خواهید کرد.
تصویر در تصویر
با استفاده از ویژگی تصویر در تصویر (PIP)، مشترکان می‌توانند همزمان دو شبکه را تماشا کنند. یک برنامه در کل صفحه و برنامه دیگر در صفحه کوچکتر.
پنجره آموزشی
از جمله مسائل آموزشی تعامل دوسویه با دانشجو است که شبکه با امکاناتی نو به شما کمک می‌کند بدون صرف زمان در کلاس حاضر شده و امتحان خود را برگزار کنید.
خدمات بانکی
دسترسی به کلیه خدمات بانکداری الکترونیک همچون انتقال وجه خرید کالا و خدمات، پرداخت قبوض، دریافت صورتحساب و … از طریق رسانه شیما.
خدمات مطبوعاتی
دسترسی به کلیه کتابخانه‌ها، دایره‌المعارف‌ها و بنگاه‌های تحقیقاتی و ارایه خدمات متنوع.
خدمات آگهی، نیازمندی‌ها
دسترسی به اطلاعات مربوط به آگهی با موضوعات مختلفی چون بیمه، خودرو، لوازم خانگی، فناوری اطلاعات، ساختمان، آموزشگاه و …نظرات غیرفعال است.