کد خبر: 13010
عضو هیات مدیره بانک ملی ایران:

خدمات بانکداری امن مبتنی بر سیم‌کارت راه‌اندازی شد

سینا: سرویس بانکداری امن مبتنی بر سیم‌کارت با محصولات سیم‌بانک و سیم رمز برای نخستین بار در کشور در حاشیه بیست و چهارمین همایش بانکداری اسلامی رونمایی شد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، در این مراسم که با حضور محمدرضا حسین‌زاده عضو هیات مدیره بانک ملی ایران، علیرضا پورابراهیمی مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد، علیرضا قلمبر دزفولی مدیرعامل شرکت ایرانسل، مسوولان شرکت حصین و جمعی از خبرنگاران برگزار شد، عضو هیات مدیره بانک ملی ایران گفت: برای نخستین بار در کشور سرویس بانکداری امن مبتنی بر سیم‌کارت یا رعد ملی توسط این بانک و با همکاری شرکت ایرانسل راه‌اندازی شد.
وی استفاده از کلید رمزنگاری جهت ایجاد امنیت در تراکنش‌های بانکی، استفاده از قابلیت‌های امنیتی سیم‌کارت در تراکنش‌های بانکی، تبادل اطلاعات مشتریان به صورت رمزنگاری شده در شبکه مخابراتی و امکان فعال‌سازی سرویس به صورت  از راه‌‌دور را از قابلیت‌های این سیستم برشمرد.
حسین‌زاده گفت: رعد ملی خدمتی نوین از بانک ملی ایران در عرصه بانکداری الکترونیک است که با استفاده از آن می‌توان بدون نیاز به استفاده از ملی‌کارت، خدماتی نظیر دریافت موجودی، خرید، پرداخت قبوض و تولیدرمز یکبار مصرف (OTP) برای استفاده از سبا را با استفاده از گوشی تلفن همراه دریافت کرد.
به گفته وی، این سامانه روی سیم‌کارت‌های همراه اول و ایرانسل قابل اجراست و تراکنش‌ها در آن به صورت آنی انجام می‌شود. همچنین دریافت و ارسال پیام از این طریق به صورت رایگان و بدون نیاز به اینترنت و GPRS بوده و استفاده از آن توسط انواع گوشی‌های تلفن همراه امکان‌پذیر است.نظرات غیرفعال است.