کد خبر: 9775
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

حوزه ICT در صدر صنایع پاک قرار دارد

سینا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از جمله صنایعی است که نه تنها کم آلاینده است بلکه باعث کاهش آلاینده ها نیز می‌شود.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌ رضا تقی‌پور در همایش ICT و محیط زیست اظهار داشت: در حال حاضر در دنیای مجازی قرار داریم که روز به روز با پویایی و تغییرات وسیع به حل مشکلات زندگی فیزیکی کمک می کند.
وی با بیان این مطلب که فضای مجازی می تواند کمک و دوست بسیار خوبی برای محیط زیست باشد افزود: بکارگیری از خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات می تواند به کاهش آلاینده ها و حفاظت محیط زیست کمک کند.
وی خاطر نشان کرد: ICT یکی از ابزارهای اصلی برای حفظ جنگل ها و سالم نگه داشتن هوا محسوب می شود چراکه با استفاده از توسعه پردازش اطلاعات می توان، حجم جابجایی ها را کاهش داد و همچنین شرایط استفاده بهینه از کاغذ را نیز فراهم کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به راه کارهایی که در جهت حفظ محیط زیست با استفاده از فناوری اطلاعات وجود دارد تصریح کرد: دورکاری و ایجاد مراکز پاسخگویی (call center) در راستای انجام وظایف کارکنان و دریافت خدمت متقاضیان از حمله راهکارهایی است که در کشور های مختلف از آن استفاده می شود.
وی ادامه داد: همچنین با استفاده از خدمات مختلف پستی نظیر خرید الکترونیکی نیز می توان از رفت و آمد های غیر ضرور کاست و به حفظ محیط زیست کمک کرد.
وی تاکید کرد: از طریق شبکه‌های توزیع شده و با پردازش اطلاعات می تواند در جهت حفظ محیط زیست گام‌های بلندی برداشته شود.
‌در پایان این همایش تفاهم نامه همکاری میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به امضای تقی پور و مهندس محمدی‌زاده رسید.نظرات غیرفعال است.