کد خبر: 12573

مدیرعامل همراه اول: حق‌السهم کامل دولت از محل درآمد SMS را پرداخت نکرده ایم

سینا: همراه اول بیش از دو سال است که حق‌السهم دولت از محل درآمدهای حاصل از پیامک را پرداخت نکرده است اما شرکت مخابرات ایران مدعی است بدهی به دولت ندارد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، براساس گفته های مدیرعامل همراه اول، رسیدگی میزان حق‌السهم دولت از محل درآمد پیامک‌های همراه اول به دادگاه کشیده شده اما هنوز درباره آن تعیین تکلیف نهایی نشده است. البته مدیرعامل همراه اول در آخرین مجمع عمومی سهامداران این شرکت تصریح کرد که دو کارشناس از سه کارشناس دادگاه، به نفع همراه اول رای داده‌اند.
این درحالی است که وبلاگ پیامک‌پران وابسته به همراه اول چهارشنبه گذشته به نقل از مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران طی پیامکی که هیچ خبری از آن در این وبلاگ نیست، اعلام کرد: شرکت مخابرت ایران و همراه اول تمامی حق‌السهم مورد توافق را به دولت پرداخته‌اند و بدون پرداخت حق‌السهم برگزاری مجمع عمومی سالانه امکان‌پذیر نبود.
اظهارات فوق درحالی مطرح شده که وحید صدوقی مدیرعامل همراه اول در آخرین مجمع سهامداران این شرکت از عدم پرداخت حق‌السهم دولت از محل درآمدهای حاصل از پیامک این اپراتور را تائید کرده و پیش از این در مجمع قبلی عمومی سالیانه شرکت ارتباطات سیار گفته بود: همراه اول هم‌اکنون این سهم را ۲۸/۱ درصد محاسبه می‌کند اما تا زمان تعیین تکلیف نهایی این سود را به دولت و سایر سهامداران پرداخت نمی‌کنیم.
وی افزود: موضوع از این قرار است که در پروانه شرکت مخابرات ایران سهم دولت از خدمات تلفن همراه ۲۸/۱ درصد، از خدمات تلفن ثابت ۸ درصد و از خدمات دیتا پنج درصد تعیین شده است.
بر این اساس همراه اول معتقد است، پیامک جزیی از خدمات دیتا محسوب می‌شود و این اپراتور باید از محل درآمد پیامک‌ها پنج درصد حق‌السهم به دولت بپردازد.
مدیرعامل همراه تصریح کرده بود: سازمان تنظیم مقررات به نمایندگی از دولت نظر مخالفی با نظر ما دارد و معتقد است پیامک جزیی از سرویس مکالمه است و همراه اول باید ۲۸/۱ درصد به دولت سود بپردازد.
مدیرعامل همراه اول افزوده بود: تعیین تکلیف این موضوع برای کار کارشناسی به یک هیات سه نفره واگذار شد که از این هیات دو نفر نظر همراه اول را تایید کردند و یکی از کارشناسان نظر رگولاتوری را تایید کرد.نظرات غیرفعال است.