کد خبر: 7363

حرکت به سمت تامین استقلال و پایداری در فضای مجازی آغاز شده است

سینا: هم اکنون در کشورمان حرکت به سمت تامین استقلال و پایداری در فضای مجازی آغاز شده است .
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی و امور بین الملل ، سردار جلالی رییس مرکز پدافند غیر عامل که در دومین همایش امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات که ازسوی مرکز مقاومت بسیج وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، با اعلام این مطلب افزود: کارکرد وحضور بسیج در چنین همایش ها ی تخصصی قابل تقدیر است .
درآغاز این همایش سردار باقری “رئیس کمیته افتای دولت” گفت:بسیج می بایست برای ایجاد امنیت در فضای افتا «فضای تبادل ارتباطات » به کمک وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات و وزارت صنایع بشتابد .
در ادامه دکتر امینی مدرس دانشگاه و مدیر مرکز« آپا» گفت: در سال های اخیر رخدادهای امنیتی افزایش داشته اند و هر چه می گذرد ابزار های حمله و نفوذ افزایش می یابدکه می بایست که راه های مقابله با آن را در این فضای مجازی به کارببندیم.
همچنین مهندس رشتی مشاور سازمان فناوری اطلاعات در خصوص طرح های حوزه امنیت در فضای تبادل اطلاعات گفت : در ISMSروال های مدیریتی کلان و وجوه مختلف آن مد نظر قرار می گیرد و CERT یک واحد خدماتی است که مجموعه ای از افراد خبره و ماهر و مبتنی بر نیروی انسانی و در واقع یک واحد هماهنگ کننده است.نظرات غیرفعال است.