کد خبر: 1006

جابین ویژه تلفن همراه عرضه شد

سینا: نرم افزار جابین ویژه تلفن همراه با هدف تسریع در ارتباط مستقیم بین تولیدکنندگان و ارایه دهندگان خدمان شهری به صورت رایگان در اختیار شهروندان تهرانی قرار می گیرد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، این نرم افزار از سوی سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران و با همکاری موسسه بینا طراحی شده که با نصب آن بر روی تلفن های همراه اطلاعات مربوط به شهر تهران به عموم شهروندان اطلاع رسانی می شود.
جابین دارای هفت مگابایت ظرفیت و دارای چهار بخش کلی با عناوینی چون بانک اطلاعات شهری، جستجو بر اساس تفکیک محله ها، معابر، میدان ها، نقشه کامل شهر و من اینجام است که هر یک خدمات متمایزی را به صورت به روز شده به شهروندان ارائه می دهد.
یکی از گزینه های اصلی نرم افزار جابین بانک اطلاعات شهری است که از طریق آن کاربر می تواند موقعیت و محل مورد نظر خود را جستجو و به همراه توضیحات بیشتر بر روی نقشه مشاهده کرده و حتی بدون نیاز به خروج از نرم افزار با موقعیت مورد نظر خود تماس تلفنی برقرار کند. همچنین کاربران با استفاده از بخش جستجو می تواند با مشخص کردن محدوده جغرافیایی مورد نظر خود مکانهای مورد نظر مانند نزدیکترین داروخانه، مرکز پست، درمانگاه، بیمارستان و غیره را بر روی نقشه مشاهده کند.
نقشه کامل شهر از دیگر قابلیتهای این نرم افزار است که شهروندان می توانند به وسیله آن نقشه و گرافیک کامل شهر را مشاهده و تمامی نقاط شهر تهران را حتی با تفکیک جزئیات کوچه ها و محله ها رویت کنند.  1. گیتااحمدی

    باسلام. این سیستم را روی گگوشی خودم درنمایشگاه نصب کردم اما زمانی که مکانی را مانندیک ورزشگاه راخواستم جستجو عمل نمیکند.آیا باید گوشی به زبان فارسی باشد؟(N9

    ۲-دانلود کردن این نرم افزارباسرعت پایینی انجام می شود ومدت زیادی زمان می برد. چه باید کرد؟