کد خبر: 8000

ثبت‌نام بیش از ۱۴۰۰ نفر در شبکه اجتماعی علمی «انجمن»

سینا: با استقبال جامعه علمی کشور از شبکه اجتماعی پژوهشگران «انجمن» (اجتماع نخبگان جامعه، محققان و نوآوران) تعداد ثبت‌نام کنندگان در این شبکه اجتماعی در مدت کمتر از ۲۰ روز به ۱۴۰۰ نفر رسید.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی و بین‌الملل پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، ثبت‌نام  جهت عضویت در «انجمن» در هفدهمین نمایشگاه بین المللی الکامپ و دوازدهمین نمایشگاه هفته پژوهش آغاز شد و روز ۲۶ آذر، با حضور رئیس‌جمهور در سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما از این شبکه اجتماعی رونمایی شد؛ از زمان آغاز ثبت‌نام تاکنون بیش از ۱۴۰۰ نفر به عضویت شبکه انجمن درآمده‌اند.
از ویژگی‌های متمایز این شبکه اجتماعی به اشتراک گذاری منابع علمی (شامل پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری، طرح‌های پژوهشی، مقاله‌های همایش‌ها، مقاله‌های نشریات و گزارش دولتی) است، کاربران می‌توانند زمینه‌های پژوهشی را در پروفایل خود اضافه کنند و سیستم منابع اطلاعات علمی پژوهشگاه با بیش از ۷۰۰ هزار رکورد اطلاعات علمی، منابع علمی موجود در پایگاه اطلاعاتی را بر حسب ارتباط با زمینه پژوهشی انتخاب شده به کابران پیشنهاد می‌دهد.
همچنین کاربران می‌تواند کتابخانه شخصی در پروفایل خود ایجاد نموده و با با توجه به موضوعات مورد علاقه به قفسه بندی آن اقدام کنند. در این حالت سیستم منابع پیشنهادی را به کاربر اعلام کرده و کاربر می‌تواند، منبع را در کتابخانه خود به اشتراک بگذارد.
همچنین کاربران می‌توانند، در صفحه مربوط به منابع علمی، در مورد منبع علمی اظهار نظر و ابراز علاقه کنند و هم‌چنین مطلع شوند که هر یک از منابع در کتابخانه چه افرادی موجود است.
علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت نام و دسترسی به انجمن به آدرس http://anjoman.irandoc.ac.ir مراجعه کنند.نظرات غیرفعال است.