کد خبر: 13534

تهیه نقشه سرعت پهنای باند موبایل در جهان

سینا: سازمان نظارت مخابرات آمریکا یک نرم‌افزار اندرویدی منتشر کرده است که میزان سرعت پهنای باند گوشی‌های موبایل در این کشور را می‌سنجد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، این نرم‌ا‌فزار با استفاده از عملکرد پهنای باند تلفن‌های همراه کاربران گزارشی تهیه می‌کند و همچنین با اتصال به یک پایگاه داده مرکزی اطلاعات را در آن پایگاه بارگذاری می‌کند، به این ترتیب FCC قادر خواهد بود تا سال آینده نمایه‌ای از پوشش پهنای باند در این کشور ارائه دهد.
اگرچه این نرم‌افزار تنها برای سیستم عامل اندروید منتشر شده است اما شرکت FCC اعلام کرده است تا سال آینده نسخه اپل این نرم‌افزار را نیز منتشر خواهد کرد.
نرم‌افزار تعیین سرعت FCC هم پهنای باند شبکه موبایل و هم شبکه WiFi را می‌سنجد. از زمانی که این برنامه نصب می‌شود به صورت دوره‌ای در پس زمینه اجرا می‌شود و به صورت خودکار زمانی که کاربر از گوشی هوشمند خود استفاده نمی‌کند؛ آزمایش‌ها را انجام می‌دهد. همچنین یک دستورالعمل نیز همراه با نصب نرم‌افزار در برنامه موجود است.
طبق برنامه‌ریزی این نرم‌افزار تنها یکصد مگابیت از حجم شبکه را برای انجام آزمایش‌های اتوماتیک خود مصرف می‌کند اما کاربران در صورت صلاحدید می‌توانند میزان این حجم مصرفی را به طور دستی برای نرم‌افزار تعیین کنند.
FCC همچنین اعلام کرده است که هیچ اطلاعات شخصی یا مهم و قابل توجهی از کاربران جمع‌آوری نخواهد شد و این تعیین میزان پهنای باند یک فرآیند بطور کلی سری است.
در اوایل سال ۲۰۱۴، نگاره‌ای روی سایت FCC قرار خواهد گرفت تا کاربران با استفاده از آن بتوانند به مقایسه‌ای بین سرعت و فناوری‌های هر ناحیه آمریکا برسند.
همچنین در فصل اول سال ۲۰۱۴، هرچه این حجم اطلاعات جمع آوری شده بیشتر شود کیفیت این نقشه بیشتر خواهد شد و همچنین کاربران قادر خواهند بود تا با برزگنمایی کردن روی نقشه تفاوت‌های سرعت، همچون داده‌های از دست رفته و ناپدید شده را رویت کنند.
در فصل دوم سال ۲۰۱۴، FCC می‌تواند اطلاعات نتایج منطقه را با  کیفیت بالاتری برای کاربران مهیا سازد.در فصل سوم سال ۲۰۱۴، این اطلاعات تصویری متمرکز جمع‌آوری شده می‌تواند به صورت ساعات مختلف شبانه‌روز، روزهای مختلف هفته، اطلاعات ترکیبی، و حتی نقشه‌ای براساس آب و هوا در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.
این نرم‌افزار بطور رایگان در گوگل پلی استور در دسترس عموم قرار گرفته است.نظرات غیرفعال است.