کد خبر: 16573

تنها ۱۸ درصد از اروپایی‌ها در مورد داده‌های شخصی به اپراتورها اعتماد دارند

سینا: براساس یک نظرسنجی انجام شده از سوی موسسه تحقیقاتی TNS Infratest در زیرمجموعه وودافون، کمتر از یک سوم (۳۲ درصد) از اروپایی‌ها بر این باورند که داده‌های بزرگ برای آنها منافعی به دنبال دارد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، این نظرسنجی از میان هشت هزار پاسخ دهنده از هشت کشور اروپایی نشان می‌دهد که ۲۶ درصد از کاربران دیجیتال فکر می‌کنند که شرکت‌ها به حریم خصوصی آنها احترام گذاشته و اطلاعات شخصی آنها را حفظ می‌کنند درحالی که ۲۹ درصد احساس می‌کنند تمام اطلاعات آنها کنترل شده و جمع آوری می‌شود.
تعدادی از شرکت‌ها هستند که اروپایی‌ها برای اداره صحیح داده‌های شخصی‌شان به آنها اعتماد دارند. در این میان اپراتورهای مخابراتی ۱۸ درصد، شرکت‌های رسانه اجتماعی ۱۱ درصد، ارائه‌دهندگان خدمات پیام‌رسان ۱۴ درصد و شرکت‌های موتور جستجو ۱۶ درصد مورد اعتماد بوده‌اند. از سوی دیگر ۳۳ درصد از پاسخ‌دهندگان به بانک‌ها، ۳۶ درصد به کارفرمایان و ۴۳ درصد به موسسات بهداشتی و درمانی اعتماد دارند.
دیگر یافته‌ها در زمینه گرایش عمومی به داده‌های بزرگ و حفظ حریم خصوصی شامل این واقعیت است که ۵۵ درصد از پاسخ‌دهندگان ترجیح می‌دهند برای یک سرویس راه دور که داده‌های شخصی‌شان را انتقال می‌دهد، هزینه پرداخت کنند به جای اینکه از طریق یک سرویس اینترنت رایگان داده‌های شخصی خود را انتقال دهند. این درحالی است که ۵۳ درصد گفته‌اند که مورد تحلیل قرار گرفتن داده‌های‌شان برای آنها مهم نیست اگر این تحلیل‌ها به بهبود سلامتی افراد کمک کند.
این بررسی نشان می دهد که کاربران با دیده شک و تردید به پدیده داده‌های بزرگ نگاه می‌کنند، به این علت که سازمان‌های دولتی و خصوصی نتوانسته‌اند به روشنی چگونگی و چرایی اینکه داده‌های افراد مورد تحلیل قرار می‌گیرند را توضیح دهند. همچنین افراد روی داد‌ های‌شان که مورد استفاده قرار می‌گیرند هیچ کنترلی ندارند و تنها ۲۰ درصد از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که می‌دانند کجا و چگونه اطلاعات شخصی‌شان جمع‌آوری و ذخیره می‌شود.نظرات غیرفعال است.