کد خبر: 12303
رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران:

تمام استان‌های کشور تا سه ماه آینده هم‌کد می‌شوند

سینا: رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران اعلام کرد: تمامی استان‌های کشور تا سه ماه آینده هم‌کد می‌شوند و براساس این طرح کدهای درون شهری حذف و تعرفه تماس‌ها یکسان می‌شوند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، بدین ترتیب با حذف کدهای درون شهری تعرفه هر پالس مکالمات تلفن ثابت ۵۸ ریال محاسبه خواهد شد.
سیدمصطفی سیدهاشمی در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران افزود: تعرفه‌های تلفن ثابت از سال گذشته براساس فرمولی که در اختیار ما قرار گرفته تعریف می‌شود و این موضوع بزرگ‌ترین موفقیت ما در سال ۹۱ بود که توانستیم در ذهن تصمیم‌گیران تاثیر بگذاریم.
به گفته وی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به شرکت مخابرات ایران ابلاغ کرده است که این شرکت می‌تواند از محل یکسان‌سازی کدهای استانی، مبالغی را از مشترکان دریافت کند.
وی با اشاره به اینکه مخابرات این ابلاغیه را دریافت کرده اما هنوز اجرا نکرده و پس از اردیبهشت ماه اجرا خواهد شد، گفت: هم‌کدسازی به نفع مشترکان است و مخابرات از محل افزایش ترافیک هزینه‌های این طرح را جبران می‌کند.
سیدهاشمی طرح هم‌کدسازی را به ضرر مخابرات و به نفع مشترکان توصیف کرد و افزود: اما امیدواریم با اجرای این طرح باتوجه به تغییر رفتار ترافیکی مشترکان شاهد افزایش ترافیک شبکه باشیم زیرا با تعدیل هزینه‌های استانی، رفتار مشترکان تغییر می‌کند و ترافیک شبکه افزایش می‌یابد.
وی درباره تعرفه پیشنهادی برای افزایش نرخ مکالمات همراه اول نیز گفت: پیشنهاد ما برای افزایش تعرفه همراه اول ۵۳۵ ریال بود که سازمان تنظیم مقررات ارتباطات با ۵۱۵ ریال آن موافقت کرد و اکنون هم ما براین باور هستیم که اگر با همین تعرفه هم مدیریت درستی صورت بگیرد ترافیک بالا خواهد رفت و ما می‌توانیم از طریق افزایش ترافیک و گسترش سرویس‌های همراه اول مورد نظر سهامداران را به دست آوریم.نظرات غیرفعال است.