کد خبر: 9534
طي بخشنامه معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس‌جمهور

تمامی دستگاه‌های دولتی ملزم به شرکت در جشنواره ارزیابی وب‌گاه‌های حاکمیتی شدند

سینا:‌ معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور طی بخشنامه‌ای، کلیه دستگاه‌های دولتی را ملزم به ثبت‌نام و حضور در سومین جشنواره ارزیابی وب‌گاه‌های حاکمیتی کرد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از واحد ارتباطات دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی، در راستای برگزاری سومین جشنواره ارزیابی وب‌گاه‌های حاکمیتی توسط دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی و با همکاری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور، احمد بزرگیان اعلام کرد که ضروری است تمامی دستگاه‌های اجرایی کشور موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری برای شرکت در این جشنواره و ارزیابی وب‌گاه مربوط، نسبت به تکمیل کاربرگ‌های ارزیابی تا تاریخ ۱۱ خردادماه که در وب‌گاه www.nwa.ir ارائه شده است، مطابق دستورالعمل اقدام کنند.
بزرگیان در بخشنامه خود خاطر نشان ساخته است که این ارزیابی با هدف توسعه نظام اداری الکترونیکی در کشور و فراهم آوردن الزامات آن به منظور ارائه مطلوب خدمات عمومی به مردم، موضوع بند ۱۵ سیاست‌های کلی نظام اداری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری- مدظله‌العالی- در تیرماه سال جاری برگزار می‌شود.
جوایز اصلی این دوره از جشنواره شامل جایزه وب‌گاه برتر در زمینه اطلاع‌رسانی، جایزه وب‌گاه برتر در زمینه تعامل سازمانی و جایزه وب‌گاه برتر در زمینه تراکنش مالی است. همچنین جوایز ویژه این جشنواره شامل جایزه وب‌گاه برتر در زمینه پاسداشت خط و زبان فارسی، جایزه وب‌گاه برتر در زمینه رعایت استانداردهای وب و جایزه ویژه درگاه جامع خواهد بود.
گفتنی است ارزیابی‌های تخصصی این دوره در ۵ سطح خواهد بود. سطح اول شامل موجودیت با هدف ارزیابی چگونگی ارائه اطلاعات پایه توسط وب‌گاه‌ها، سطح دوم شامل مدیریت اطلاعات و محتوا با هدف ارزیابی مکانیزم‌های سازماندهی، دسته‌بندی و ارائه محتوا در وب‌گاه‌ها، سطح سوم شامل تعامل و مدیریت دانش با هدف ارزیابی مکانیزم‌ها و سازوکارهای تعاملی، کیفیت ارائه خدمات، استانداردهای وب و مدیریت و خلق دانش در وب‌گاه‌ها، سطح چهارم شامل تراکنش با هدف ارزیابی مکانیزم‌های امنیتی، تراکنشی و مالی در وب‌گاه‌ها و نهایتاً سطح پنجم شامل درگاه جامع با هدف ارزیابی وضعیت و کیفیت وب‌گاه‌ها به لحاظ ویژگی‌های درگاه‌ جامع در نظر گرفته شده است.
شایان ذکر است این ارزیابی به طور دو سالانه برگزار می‌شود و با اعلام نتایج، وب‌گاه‌هایی که نسبت به دوره قبل نیز در ارائه این سرویس‌ها پیشرفت داشته‌ و تلاش مضاعفی برای ارائه خدمات الکترونیکی به مردم کرده‌اند، اعلام و از آن‌ها تقدیر به عمل خواهد آمد.نظرات غیرفعال است.