کد خبر: 9404
نامه وزير ارتباطات به وزير امور اقتصاد و دارايي

تمامی بیمه‌های دولتی و غیردولتی به دامنه کشوری مهاجرت کنند

سینا: رضا تقی‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور با ارسال نامه‌ای به حسینی وزیر امور اقتصاد و دارایی خواست تا تمامی بیمه‌های دولتی و غیردولتی کشور به دامنه کشوری .ir مهاجرت کنند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، در متن نامه وی آمده است: «باتوجه به ماده ۴۶ قانون برنامه ژنجم توسعه، این وزارت مکلف به ایجاد شبکه ملی اطلاعات در کشور است. در این راستا ضروری است دستور فرمایید تمامی بیمه‌ها (اهم از دولتی یا غیردولتی) نسبت به انجام موارد ذیل اقدام لازم را به عمل آوردند.
همچنین استفاده از پسوند دامنه کشوری .ir در تمامی وب‌سایت‌ها و پرتال‌ها اجباری است و بدیهی است استفاده از پسوندهای عمومی نظیر .com، .org و …برای بیمه‌ها به عنوان پسوند اصلی ممنوع است و در صورت ثبت دامنه‌های فوق باید به دامنه اصلی با پسوند .ir منتقل شود.
ضروری است میزبانی وب‌سایت‌ها و پرتال‌های فوق در داخل کشور انجام گیرد و ما مدیران وب‌سایت‌ها و پرتال‌ها با مراجعه به سایت ثبت دامنه‌های کشوری (www.nic.ir) علاوه بر ثبت nsهای اینترنتی، نسبت به ثبت nsهای اینترانتی اقدام کنند.
لازم به ذکر است در صورتی که میزبانی وب‌سایت‌ها و پورتال‌های فوق به صورت داخلی و توسط خود بیمه انجام می‌شود، لازم است نسبت به اتصال مرکز داده خود به شبکه ملی اطلاعات از طریق اینترانتی اقدام کنند.
مسوولان فناوری اطلاعات بیمه‌ها به منظور کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سازمان فناوری اطلاعات ایران، معاون توسعه و مدیریت شبکه مراجعه کنند.نظرات غیرفعال است.