کد خبر: 466
وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات وعده داد:

تلاش برای دسترسی همگانی به ارتباطات امن و با کیفیت

Taghipourسینا: رضا تقی پور –وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات- گفت: یکی از چشم اندازهای پیش بینی شده برای حوزه ICT، دسترسی همگانی به ارتباطات امن، با کیفیت و با نرخ مناسب در هر زمان و مکان است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات، وی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در همین راستا، یکی دیگر از چشم اندازهای در نظر گرفته شده، به روز رسانی خدمات ارتباطی است.
تقی پور افزود: از دیگر چشم اندازهایی که از سوی اینجانب برای بخش ICT تعریف شده می توان به کاهش شکاف دیجیتالی از طریق ایجاد درگاه های ارتباطی و گسترش فرصت های دیجیتالی و همچنین فراهم آوردن شرایط لازم به منظور دسترسی ارزان و آسان به اطلاعات برای عموم مردم با حفظ حریم خصوصی آن ها اشاره کرد.
وی با اشاره به سیاست ها و اهداف کلی تدوین شده از سوی وی برای بخش ICT گفت: توسعه فناوری اطلاعات و آینده نگری در خصوص آثار و تحولات IT در سطح ملی و جهانی از جمله سیاست های تدوین شده در این حوزه است.
تقی پور ادامه داد: تلاش خواهیم کرد تا با همکاری فعالان و نخبگان حوزه ICT و همچنین با حضور موثر در اتحادیه های منطقه ای و بین المللی، نقش کشور در تصمیم گیری های جهانی را ارتقاء و سهم ایران در بازار جهانی ارتباطات و فناوری اطلاعات را بالا ببریم.
وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به سیاست های ابلاغی اصل ۴۴ از سوی مقام معظم رهبری تصریح کرد: در صورت توفیق خدمت گذاری، سیاست توسعه آزاد سازی و خصوصی سازی در ارایه خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد.
تقی پور با اشاره به اهداف کلان تعریف شده در راستای تحقق سیاست های تدوینی نیز اظهار داشت: بهبود فضای سرمایه گذاری و کسب کار و ارتقاء بهره وری بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات از جمله اهدافی است که برای اجرای هر کدام از آنها برنامه های مشخص و کاملی طراحی و آماده شده است.
وی ادامه داد: توسعه و تامین زیرساخت های ارتباطی مورد نیاز بخش های دولتی و غیردولتی و بکارگیری فناوری های نوین در شبکه های مادر مخابراتی از دیگر اهداف کلانی محسوب می شوند که در جهت تحقق سیاست هاو چشم انداز حوزه ICT تعریف و برنامه ریزی شده است.
تقی پور، آزادسازی و توسعه رقابت پذیری در ارایه سرویس های پستی را یک هدف مهم در راستای خدمت رسانی مطلوب به مردم دانست و اظهار داشت: در همین راستا خصوصی سازی شرکت پست و برنامه ریزی و اجرای برنامه های کاربردی برای بهبود بیش از پیش دسترسی عمومی به خدمات پایه پستی به صورت جدی مد نظر بوده و پیگیری خواهد شد.
وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص راهبردهای تعریف شده برای استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های بخش خصوصی برای کمک به توسعه و ارایه خدمات در بخش ICT گفت: باید بستر سازی لازم برای مشارکت بخش غیر دولتی در این حوزه صورت گیرد.
وی افزود: در همین راستا تلاش می کنیم تا شرایط رقابت، عدم تبعیض و جلوگیری از ایجاد انحصار برای توسعه مشارکت بخش غیر دولتی در این حوزه متناسب با نیاز بازار ایجاد شود.نظرات غیرفعال است.