کد خبر: 8926
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

تقویت توان داخلی موجب استقلال اقتصادی می‌شود

سینا: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تقویت توان داخلی و تولید داخلی، استقلال اقتصادی و عدم وابستگی اقتصادی به بیرون را محقق می‌کند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، رضا تقی پور در دیدار نوروزی معاونان و کارکنان مجموعه وزارت ارتباطات،ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: سال جاری، از سوی مقام معظم رهبری ، سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، نامگذاری شده است. وی افزود: حمایت از توان داخلی و تولید داخلی یکی از راه های رسیدن به استقلال کامل در دراز مدت می باشد که خود یکی از شعارهای اصلی و اولیه انقلاب اسلامی بوده است.
وی خاطرنشان کرد: از تمامی همکاران خود در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات می خواهیم تا سخنان رهبر معظم انقلاب را سرلوحه کار خود قرار داده و این موضوع را در حیطه کاری خود پیگیری کنند.
رضا تقی پور با اشاره به برنامه پنجم توسعه کشور و احکام در نظر گرفته شده، در حوزه ICT،تصریح کرد: در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت های بسیاری تعریف شده و این موضوع در برنامه پنجم نیز مورد توجه قرار گرفته است.
وی، حکم مقام معظم رهبری در خصوص تشکیل شورای عالی فضای مجازی را دلیلی بر اهمیت این حوزه دانست و تاکید کرد: حکم ایشان در اواخر سال گذشته در خصوص تشکیل شورای عالی فضای مجازی نشان دهنده، توجه و عنایت ویژه ایشان به اهمیت این حوزه می باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دنیای مجازی با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته می تواند فضای مدیریت را در کشور متحول کرده و باعث تغییر و تحول در تمامی عرصه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی می شود.
وی تاکید کرد: امیدواریم با استفاده از توان داخلی و بهره مندی از توان فنی و مهارت‌های موجود در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات مسایل پیش روی ملت ایران در سال جاری حل شود.نظرات غیرفعال است.