کد خبر: 8832

تفاهم نامه راه اندازی شبکه ملی مهارت امضا شد

سینا: تفاهم نامه راه اندازی شبکه ملی مهارت صبح امروز میان سازمان فناوری اطلاعات ایران و سازمان فنی و حرفه ای کشور امضا شد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، این تفاهم نامه در راستای اجرای سیاست های دولت دهم به عنوان اولین دولت الکترونیکی و به منظور توسعه خدمات الکترونیکی در کشور و در جهت نیل به اهداف تکلیفی بند ب ماده ۴۶ قانون برنامه پنجم توسعه مبنی بر التزام کلیه دستگاه های اجرایی در اتصال به شبکه ملی اطلاعات حداکثر تا پایان سال دوم برنامه و باتوجه به برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر حمایت از توسعه فناوری اطلاعات در کشور؛ منعقد شد.
تدوین طرح و معماری ایجاد شبکه ملی مهارت مبتنی بر زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات در کشور، اتصال کلیه نقاط تحت نظارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به شبکه ملی اطلاعات شامل اتصال ۳۳ مرکز اصلی ستادی و ادارات کل در استان ها، حدود ۷۰۰۰ مرکز آموزش دولتی و نیز ۱۸ هزار آموزشگاه فنی و حرفه ای ازاد از موضوعات این تفاهم نامه است.
توسعه مرکز داده فعلی و ایجاد مرکز داده پشتیبان در یک استان خارج از تهران، حمایت از تولید محتواهای مهارت آموزی الکترونیکی و شبیه سازهای آموزشی نرم افزاری و سخت افزاری و فراهم کردن زمینه گسترش آموزش های مرتبط با فناوری اطلاعات در جامعه از دیگر محورهای این همکاری است.نظرات غیرفعال است.