کد خبر: 11294

تعرفه هر پیامک طرح ورزش‌یاری ۱۰ هزار ریال تعیین شد

سینا: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره ۱۵۳ خود با درخواست وزارت ورزش و جوانان درخصوص اجرای طرح ملی ورزش یاری موضوع مصوبه هیات وزیران، ضوابط این طرح از طریق شبکه‌های تلفن همراه و تلفن ثابت برای جمع‌اوری کمک‌های مردمی را تصویب کرد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، اپراتورهای تلفن همراه و ثابت می‌توانند بنا به درخواست وزارت ورزش و جوانان در ازای هر پیامک ارسالی به شماره سامانه پیامکی وزارت مذکور یا هر تماس برقراری شده با سامانه تلفن ثابت هوشمند آن وزارت، حداکثر ۱۰ هزار ریال از طریق درج قبوض دوره ای مشترکان تلفن ثابت و دائمی تلفن همراه یا از طریق کسر از اعتبار مشترکان اعتباری تلفن همزاه از مشترکان دریافت و به حساب وزارت مذکور واریز کنند.
سهام اپراتورهای تلفن ثابت و همراه از این مبلغ به میزان ۵ درصد و حداکثر ۵۰۰ ریال به ازای هر پیامک یا هر تماس تعیین شده است.
وزارت ورزش و جوانان مجاز به برگزاری مساقه و پرداخت جایزه از محل درآمدهای حاصله ناشی از این خدمات نیست.
فعال‌سازی این خدمت فقط با تائید اولیه اطلاع‌رسانی و تایید مجدد مشترک امکان‌پذیر بوده و اپراتور به هیچ عنوان مجاز به فعال‌سای خودکار خدمت و دریافت هزینه از مشترکان نیست.
شروع و خاتمه این خدمات در اختیار مشترکان بوده و اپراتور موظف است در هر تراکنش، مشترک را از فعال شدن یا غیرفعال شدن خدمت آگاه ساخته و برای ادامه از مشترک تاییدیه مجدد دریافت کند.
وزارت ورزش و جوانان و اپراتورهای تلفن همراه و تلفن ثابت موظف هستند تمامی مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات را در خصوص این دسته از خدمات که توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ابلاغ می‌شود، رعایت کنند.
وزارت ورزش و جوانان موظف است سایر قوانین و مقررات کشور را درخصوص این خدمت رعایت کند.نظرات غیرفعال است.