کد خبر: 7676

تعرفه مکالمات بین‌الملل کاهش یافت

سینا: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تعرفه مکالمات بین‌الملل (دو صفر) را کاهش داد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به منظور مدیریت پویای مکالمات بین‌الملل و ایجاد تعادل بین مکالمات صادره از کشور و وارده به کشور سطوح تعرفه این مکالمات را به هفت دسته تقسیم کرده است.
بدین ترتیب تعرفه یک دقیقه مکالمه بین‌الملل صادره از کشور به مقصد سایر کشورها در سطوح یک تا هفت تعیین‌شده از سوی رگولاتوری به ترتیب ۳۸۴، ۱۵۷۵، ۲۳۰۴، ۲۷۸۴، ۳۴۵۶، ۴۷۹۶ و ۱۰۱۷۶ ریال تعیین شده است.
بر همین اساس با توجه به سطوح تعیین‌شده، تعرفه یک دقیقه مکالمه صادره از کشور به مقصد کشورهای مختلف بدین صورت است که شبکه تلفن ثابت کشورهای آلمان، آمریکا، استرالیا، انگلستان، ایتالیا، بلژیک، کانادا، مالزی، نروژ، هلند، هندوستان و عراق و شبکه تلفن همراه کشورهای آمریکا، چین، سنگاپور، کانادا و هندوستان در سطح یک قرار دارند و مشمول تعرفه ۳۸۴ ریالی به ازای هر دقیقه مکالمه می‌شوند.
شبکه تلفن ثابت کشورهای اتریش، ارمنستان، اسپانیا، اوکراین، بحرین، پاکستان، ترکیه، ژاپن، سوئد، سوئیس، سوریه، عربستان سعودی، قبرس، قطر و یونان و شبکه تلفن همراه کشورهای آلمان، اسپانیا، استرالیا، انگلستان، ایتالیا، بحرین، پاکستان، روسیه، فرانسه، قبرس، قطر، مالزی و عراق در سطح دو با تعرفه ۱۵۷۵ ریال به ازای هر یک دقیقه مکالمه قرار گرفته‌اند.
از سوی دیگر، شبکه تلفن ثابت کشورهای آذربایجان، افغانستان، امارات متحده عربی، اندونزی، بلاروس، تایلند، تایوان، ترکمنستان، عمان، فیلیپین، قزاقستان، کره جنوبی، کویت، لبنان و هنگ‌کنگ و شبکه تلفن همراه کشورهای افغانستان، امارات متحده عربی، بلژیک، بلاروس، تایلند، تایوان، ترکمنستان، دانمارک، سوریه، عربستان سعودی، عمان، فیلیپین، کره جنوبی، کویت، نروژ، هلند و هنگ‌کنگ در سطح سوم با تعرفه ۲۳۰۴ جای گرفته‌اند.
سطح چهارم این مصوبه با تعرفه ۲۷۸۴ ریالی به شبکه تلفن همراه کشورهای اتریش، ارمنستان، اوکراین، اندونزی، ترکیه، ژاپن، سوئد، قزاقستان، لبنان و یونان اختصاص دارد و شبکه تلفن همراه کشورهای آذربایجان و سوئیس نیز با تعرفه ۳۴۵۶ ریال در سطح پنجم قرار گرفته‌اند.
کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات شبکه تلفن ثابت و همراه کشورهای ویتنام، کوبا، سورینام، گویان فرانسه، ریونیون، آنتیل فرانسه و والیس و فوتونا را در سطح ششم جای داده و سطح هفتم تعرفه‌های مصوب نیز به ماهواره ثریا اختصاص یافته است که تعرفه هردقیقه مکالمه با این شبکه ارتباطی ماهواره‌ای ۱۰۱۷۶ ریال است.
از سوی دیگر شبکه تلفن ثابت و همراه سایر کشورهایی که نام آنها در این مصوبه نیامده است، در تعرفه‌های مشمول سطح دوم قرار دارند و هر دقیقه مکالمه با آنها ۱۵۷۵ ریال محاسبه می‌شود.نظرات غیرفعال است.