کد خبر: 10792

تعداد کارت های پرداخت هوشمند تا سال ۲۰۱۷ به بیش از ۲٫۸ میلیارد می‌رسد

سینا: در سال جاری میلادی حجم تعداد کارت‌های پرداخت هوشمند تحت استانداردEMV به سرعت در حال افزایش است. این امر ناشی از گرایش کشورهای آمریکای لاتین و آمریکا به EMV است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، از طرفی چین در راستای استاندارد خود یعنی PBOC 2.0 در حال حرکت است. در مجموع در این مناطق در سال ۲۰۱۱ بیش از ۳۳۰ میلیون کارت پرداخت هوشمند عرضه شده است و پیش‌بینی می‌شود تعداد آن در سال ۲۰۱۷ از ۲٫۸ میلیارد فراتر رود.
فرصت‌های بازار کارت‌های پرداخت هوشمند وسیع بوده و به یک منطقه خاص محدود نمی‌شود. بنابر گزارش موسسه تحقیقاتی ABI علاوه بر آمریکا، در چین فرصت‌های جدیدی در بازار کارت‌های پرداخت هوشمند وجود دارد. در حال حاضر این کشور در حال انتقال به استاندارد مخصوص خود یعنی PBOC 2.0 است و بیش از ۸۰۰ میلیون کارت با کاربری چندگانه و قابلیت امنیت اجتماعی صادر کرده است که از استاندارد EMV نیز پشتیبانی می‌کنند.
رشد جمعیت بانکی در چین بسیار سریع بوده و موسسه ABI پیش‌بینی می‌کند تا سال ۲۰۱۷ حدود یک چهارم کارت‌های پرداخت هوشمند جهان در چین صادر گردد.
کشورهای برزیل، آرژانتین و مکزیک بیشترین سهم را در کارت‌های پرداخت در آمریکای لاتین دارند. با انتقال به استاندارد EMV و رشد جمعیت بانکی پیش‌بینی می‌شود تعداد این کارت‌ها از ۱۸۰ میلیون در سال ۲۰۱۱ به ۳۱۵ میلیون در سال ۲۰۱۷ در این منطقه برسد.
با توجه به آنکه در چند سال آینده شاهد رشد سریع کارت‌های هوشمند و پایانه‌های پرداخت الکترونیک در ایران خواهیم بود، انتظار می‌رود بسترهای لازم در مناطق مختلف در این زمینه فراهم شود تا شاهد رشدی متوازن در سراسر کشور و افزایش گردش پولی باشیم.نظرات غیرفعال است.