کد خبر: 13665
قائم مقام مدیرعامل همراه اول:

تعداد مشترکین نسل دوم موبایل رو به کاهش است

سینا: قائم مقام مدیرعامل همراه اول با اشاره به اینکه تعداد مشترکان نسل دوم موبایل از سال ۲۰۰۷ در کشورهای توسعه یافته کاهش متوقف شده است، گفت: تعداد این مشترکان از سال ۲۰۱۲ در کشورهای درحال توسعه نیز رو به کاهش است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، حمیدرضا نیکوفر در مراسم آغاز به کار کارگاه آموزشی ITU با عنوان نسل چهارم تلفن همراه در ایران افزود: شبکه نسل دوم تلفن همراه همچنان سرمایه ارزشمندی برای آینده محسوب می‌شود اما تعداد مشترکین آن در کشورهای در حال توسعه رو به کاهش است.
او با اشاره به عقب‌افتادگی کشور در استفاده از باند وسیع اظهار داشت: بیش از ۱۹ سال است که نسل دوم تلفن همراه در کشور راه‌اندازی شده است؛ در آن موقع ایران سی و پنجمین کشور جهان و دومین کشور منطقه بود که از این تکنولوژی استفاده می‌کرد.
نیکوفر افزود: همزمان با راه‌اندازی نسل سوم تلفن همراه توسط رایتل، ایران یکصد و هشتاد و ششمین کشور در جهان و چهاردهمین کشور منطقه بود و هم اکنون در پایان سال ۲۰۱۳ میلادی اگر نسل چهارم در کشور ارائه شود، ایران نود و پنجمین کشور جهان و نهمین کشور منطقه خواهد بود که از این فناوری بهره می‌برد.
کارگاه‌های آموزشی با موضوع نسل چهارم تلفن همراه از روز دوشنبه ۱۸ آذر ماه با میزبانی همراه اول آغاز شده و تا روز چهارشنبه ۲۰ آذر ماه ادامه خواهد داشت.نظرات غیرفعال است.