کد خبر: 9309

تعداد مشترکان MTN به ۱۷۰ میلیون نفر رسید

سینا: گروه MTN امروز اعلام کرد که با رشد ۳٫۷ درصدی تعداد مشترکان آن تا پایان ماه مارس ۲۰۱۲ به ۱۷۰ میلیون و ۵۷۳ هزار نفر رسید.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، این شرکت طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به دلیل سطح بالای رقابت در بازارهای اصلی خود، همچنان از کارآیی رضایت بخشی برخوردار است.
MTN در آفریقای جنوبی ۱۳٫۳ درصد از مشترکان کل گروه را تشکیل می‌دهد بطوریکه با رشد ۳٫۲ درصدی تا پایان فصل گذشته، تعدا مشترکان آن به ۲۲ میلیون و ۷۳۵ هزار نفر رسید. اپراتور این کشور از رشد ۴٫۴ درصدی در تعداد مشترکین سیم‌کارت‌های دائمی خود و رشد ۲٫۹ درصدی در مشترکین اعتباری خود خبر داد.
MTN نیجریه نیز ۲۵٫۱ درصد از مشترکان کل گروه MTN را به خود اختصاص داده است و با رشد ۳ درصدی توانست تا پایان این فصل تعداد آنها را به ۴۲ میلیون و ۸۹۹ هزا رنفر افزایش دهد.
MTN با برخورداری از سهم ۴۹ درصدی در اپراتور ایرانسل نیز ۲۱٫۶ درصد از مشترکان این اپراتور را به خود اختصاص داده است و با افزایش ۶٫۲ درصدی تعداد مشترکان خود سهمش از بازار تلفن همراه ایران را افزایش داده است.
MTN غنا ۶٫۱ درصد، MTN سوریه ۳٫۳ درصد و باقی فعالیت‌های اپراتوری آن ۳۰٫۵ درصد از کل مشترکان تلفن همراه این گروه را به خود اختصاص داده‌اند.
این اپراتور آفریقای جنوبی توانسته سرویس پول موبایل را در ۱۳ کشور راه‌اندازی کند و تا پایان ماه مارس ۲۰۱۲ تعداد .۲ میلیون مشترک پول موبایل داشته است.نظرات غیرفعال است.