کد خبر: 11091

تصمیم اتحادیه اروپا برای به روز رسانی قوانین تجهیزات رادیویی

سینا: اتحادیه اروپا به تازگی درصدد به روز رسانی دستورالعمل تجهیزات رادیویی است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، هدف اصلی از این طرح حصول اطمینان در خصوص اجتناب از ایجاد تداخل از سوی سازمان‌ها و نهادهای مربوطه است.
در این صورت مصرف‌کنندگان برای مواردی مانند باز کردن درب خودروها، مانیتورینگ کودکان خردسال و یا گوش دادن به رادیو مشکلی نخواهند داشت. علاوه بر آن، اتحادیه اروپا در پی ساده‌سازی و ایجاد شفافیت در دستورالعمل تجهیزات رادیویی است تا موجب تسهیل استفاده از آن و حذف بارهای غیرضروری و در نهایت افزایش اطمینان برای تمام ذینفعان در چارچوب‌های رگولاتوری شود.
به گفته معاون اتحادیه اروپا در بخش صنعت و کارآفرینی، “ارتباطات تلفن همراه در حال توسعه زندگی شهروندان است و برای رقابت شرکت‌های عضو اتحادیه اروپا ضروری است.
بخش R&TTE یکی از معدود بخش‌ها در بخش تکنولوژی‌های برتر است که اتحادیه اروپا در آن در جهان پیشرو است. بنابراین این کمیسیون نیاز به تقویت اعتماد به نفس در میان تولیدکنندگان دارد تا ادامه رشد موفقیت‌آمیز این بخش را تضمین کند.
علاوه بر آن، این کمیسیون در صدد حذف نیازها و شرایط غیرضروری است. در این صورت بخش رادیو و ارتباطات دور می‌تواند به رشد چشمگیر خویش ادامه دهد.
دستورالعمل جدید همگام با چارچوب‌های قانون‌گذاری جدید برای محصولات خواهد بود که چارچوب‌های نظارتی و رگولاتوری بر روی محصولات را سازگارتر و راحت تر می‌سازد.
تقویت سطح دستیابی به اهداف دستورالعمل نظیر تضمین دسترسی شهروندان به محصولات رادیویی بدون وجود تداخل که به عنوان مثال شامل نظارت بر بازار و ماموران گمرک برای بازرسی دقیق تر ایمنی محصولات با استفاده از ابزار پیشرفته است، ایجاد شفافیت برای بخش‌های مختلف در دستورالعمل جدید مانند تولیدکنندگان و واردکنندگان برای سازگاری با محدودیت‌های موجود و ساده‌سازی دستورالعمل از طریق جلوگیری از ابلاغ محصولات خاص و سایر تعهدات اداری از اهداف کمیسیون اروپا برای به روزرسانی این قوانین است.نظرات غیرفعال است.