کد خبر: 9066
رئیس کار گروه پژوهش و نوآوری جشنواره فاوا خبر داد:

تشکیل ۱۰ کمیته جهت انتخاب برترین‌های فاوا

سینا: ۱۰ کمیته تخصصی به منظور بررسی تقاضاهای ارسال شده به دبیرخانه کار گروه پژوهش و نوآوری تشکیل شده است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از وزارت ارتباطات، مهدی اخوان بهابادی رئیس کارگروه پژوهش و نوآوری دومین جشنواره ملی فاوا اظهار داشت: تحرک بخشیدن به فعالیت‌های در حال اجرا در این حوزه و شناسایی و پرورش استعدادها در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات از جمله اهداف این کار گروه محسوب می‌شود.
وی افزود: انتخاب برترین‌های عرصه آموزش، پژوهش و فناوری، بزرگداشت نخبگان عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور و معرفی نوآوری‌های برتر در حوزه‌ICT از دیگر اهدافی است که مد نظر این کار گروه قرار دارد.
اخوان با بیان این مطلب که جامعه هدف در این کار گروه بسیار گسترده است، تصریح کرد: “دانشگاه‌ها”، “موسسات علمی، آموزشی و پژوهشی”، “انجمن‌های علمی” و “شرکت ها و موسسات پژوهش و دانش بنیان” از جمله شرکت کنندگان حقوقی در این جشنواره هستند که آثار آن ها در این کار گروه مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: همچنین در دومین جشنواره ملی فاوا، پژوهشگران و استادان و دانشجویان برتر در حوزه ارتباطات و فناروی اطلاعات معرفی خواهند شد و همچنین کتاب‌های منتشر شده و نوآوریهای برتر در حوزه فاوا در این بخش نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.
رئیس کار گروه پژوهش و فناوری در خصوص شاخص‌های ارزیابی تعریف شده در این حوزه گفت: متقاضیان حقوقی در دو بخش آموزشی و پژوهشی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند که دوره های آموزشی رسمی ارائه شده در حوزه فاوا، میزان بکارگیری فاوا در فرایندهای کاری، برگزاری کنفرانس‌های بین المللی و داخلی در حوزه مرتبط با فاوا و اجرای پروژه‌های تحقیقاتی که برای اولین بار در ایران و در حوزه فاوا انجام شده از جمله شاخص‌های آن محسوب می‌شود.
وی تأکید کرد: آثار ارسالی از سوی شرکت کنندگان در بخش حقیقی نیز در سه بخش آموزش، پژوهش و انتشارات مورد بررسی قرار می‌گیرد که عناوین دوره‌های آموزشی یا کارگاه تخصصی، مقالات منتشر شده و یا ترجمه شده، پایان نامه های مرتبط و طرح‌های پژوهش پایان یافته و اختراع یا نوآوری‌ها موجود در این حوزه از جمله شاخص‌های تعریف شده می‌باشد.
اخوان با بیان این مطلب که تاکنون استقبال خوبی از سوی جامعه هدف تعریف شده در این کار گروه صورت گرفته، اظهار داشت: ارزیابی‌ها بر اساس مدارک ارسال شده از سوی متقاضیان و توسط گروهی از داوران از تمامی سازمان‌های مرتبط نظیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان فناوری اطلاعات، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، سازمان تنظیم مقررات و شرکت ارتباطات زیرساخت در کمیته‌های تخصصی صورت می‌گیرد.نظرات غیرفعال است.