کد خبر: 9678

ترند میکرو از کشف تروجان جدیدی خبر داد

سینا: چند روزی است که ویروس رایانه‌ای شعله که با نام‌های Flame، Flamer، W32.Flamer یا WORM_FLAMER.A نیز شناخته می‌شود، در صدر اخبار قرار گرفته است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، اکنون شرکت امنیتی ترندمیکرو عرضه‌کننده راهکارهای امنیتی و آنتی ویروس برای کاربران خانگی، شرکتی، سازمانی و مراکز داده در همه محیط‌های فیزیکی، مجازی و ابری، خبر از کشف تروجان جدیدی داده که اقدام به سرقت اطلاعات محرمانه می‌کند.
این تهدید کامپیوتری IXESHE نامگذاری شده است و آی سوشی خوانده می‌شود.
از جمله ویژگی‌های تورجان IXESHE استفاده مهاجمان از این قطعه ویروس برای اتصال به رایانه آلوده، هدایت و کنترل کامپیوتر و ارسال اطلاعات به سرورهای خاص می توان اشاره کرد.
همچنین این ویروس از تکنیک‌های خاصی برای مخفی ماندن از دید نرم‌افزارهای ضد ویروس کمک می‌گیرد تا فعالیت خود را مشروع و قانونی جلوه دهد.
ترند میکرو اعلام کرد توزیع سرورهای مهاجمان به شکلی است که مبارزه برای شناسایی و از کار انداختن سرورها را بسیار مشکل می‌کند.
به گفته ترند میکرو، نمونه اولیه این تروجان در سال ۲۰۰۹ شناسایی شده است و برای ورود به سیستم از فایل‌های آدوب اکروبات PDF آلوده و یا نقص امنیتی فلش پلیر استفاده می‌کند که به صورت گسترده توسط هرزنامه گسترش می‌یابد.
شرکت ترندمیکرو که گزارش ۲۲ صفحه‌ای درباره این تهدید سایبری منتشر کرده، قربانیان این تروجان را به سه دسته دولت‌های شرق آسیا، تولیدکنندگان لوازم الکترنیکی و شرکت مخابرات آلمان تقسیم کرده است.نظرات غیرفعال است.