کد خبر: 8154
معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات خبر داد:

تدوین کلیات اصول حاکم بر پروانه ارائه خدمات مرکز تماس داخلی

سینا: کلیات اصول حاکم بر پروانه ارایه خدمات مرکز تماس داخلی (Domestic Contact Center) از سوی رگولاتوری تدوین و جهت طی مراحل بعدی به مراجع ذی صلاح ارسال شده است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، لطف‌اله سبوحی معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهارداشت: این پروانه در راستای ساماندهی این مراکز در جهت ارائه خدمات به مردم به صورت قانونمند تدوین شده است.
وی افزود: امروزه شرکت‌ها، موسسات تجاری و غیر تجاری بزرگ به منظور کاهش هزینه‌ها و مدیریت هدفمند و موثر بانک‌های اطلاعاتی مشتریان، برخی از خدمات خود از قبیل پشتیبانی مشتریان و پاسخگویی به نیازهای آنان را به شرکت‌های ارایه دهنده خدمات مرکز تماس برون سپاری می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: از دیگر خدماتی که از سوی شرکت‌های ارایه‌دهنده سرویس مرکز تماس داخلی به متقاضیان قابل ارائه خواهد بود می‌توان به بازاریابی هوشمند محصولات و سنجش ارزیابی مشتریان اشاره کرد.
معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات با بیان این مطلب که ارائه این خدمات با بهره‌گیری از بسترهای موجود صورت می‌گیرد، تصریح کرد: با توجه به اینکه ارایه‌دهندگان خدمات مرکز تماس، صرفاً از بسترهای مخابراتی و فناوری اطلاعات موجود به منظور ارایه خدمات استفاده می‌کنند، این موضوع منجر به استفاده بهینه از بسترهای فراهم شده موجود، اشتغال‌زایی و بالا بردن کیفیت و سطح ارایه خدمات به کاربران می‌شود.
وی ادامه داد: در این راستا و در جهت ساماندهی و مدیریت بخش و به منظور فراهم کردن بستر قانونی برای ارایه خدمات مراکز تماس، کلیات اصول حاکم بر ارایه خدمات مرکز تماس توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تدوین شده است.
سبوحی گفت: بر این اساس و به منظور بررسی کارشناسی از لحاظ حقوقی، فنی و مقرراتی و دریافت نظرات افراد صاحب‌نظر و با تجربه در حوزه ICT اعم از اساتید دانشگاه‌ها، فعالان بخش خصوصی و اصناف حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، کلیات این پروانه به کمیسیون تخصصی شبکه‌ها و سرویس‌های فناوری اطلاعات ارسال شده است.
وی تاکید کرد: بدیهی است که کلیات اصول حاکم بر پروانه ارایه خدمات مرکز تماس داخلی پس از بررسی کارشناسی و تخصصی توسط کمیسیون تخصصی مذکور برای تصویب به کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات ارسال خواهد شد.نظرات غیرفعال است.