کد خبر: 14033
معاون وزیر ارتباطات:

تا هر وقت نیاز دارید از VPN استفاده کنید

سینا: معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا هر وقت نیاز دارید از VPN استفاده کنید.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، نصراله جهانگرد در مراسم اختتامیه جشنواره وب و موبایل ایران به سوال یکی از شرکت‌کنندگان در این جشنواره که پرسیه بود تا کی باید از VPN استفاده کنیم، این پاسخ را داد.
وی درخصوص فیلترینگ wechat نیز اظهار داشت: وقتی wechat در ایران فیلتر شد، مدیران چینی بلافاصله به ایران آمدند و اعلام آمادگی کردند مشکلات را حل کنند.
جهانگرد ادامه داد: افق پیش روی ما در بخش صنعت و کشاورزش اشتغال کمتر به ازای بهره‌گیری از تکنولوزی است و فقط بخش خدمات به ازای استفاده از تکنولوژی موجب اشتغال بیشتر می‌شود.
به گفته رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران، باید یک درصد پهنای باند جهانی یعنی یک ترابایت در کشور پهنای باند داشته باشیم اما الان کمتر از یک دهم آن را داریم.
وی با انتقاد از زیرساخت‌های قدیمی شبکه پهنای باند کشور افزود: نسبت پهنای باند به تعداد جمعیت بسیار پایین است و حدود یک کیلوبیت است و یک بازار ۵۰ میلیارد دلاری برای توسعه زیرساختارهای ارتباطی در ایران وجود دارد.
جهانگرد تاکید کرد: رشد شرکت‌های دانش‌بنیان دستوری نیست بلکه اقتصاد دانش بنیان مستلزم تعامل دولت و جامعه است و امروز شبکه‌های اجتماعی موجب توسعه تجارت الکترونیکی در جهان شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه شرکت‌هایی که در سطح محلی خود سهم بالایی داشته باشند، می‌توانند در جهان سهم بگیرند، ادامه داد: آمارهای بین‌المللی نشان می‌دهد ۸۰ درصد دیتا به صورت محلی استفاده می شود.نظرات غیرفعال است.