کد خبر: 10687
پیش بینی موسسه تحليلي Piont Topic:

تا سال ۲۰۲۰ درآمد خدمات ارزش افزوده سه برابر افزایش می‌یابد

سینا: طبق پیش‌بینی موسسه تحلیلی Point Topic پیش‌بینی می‌شود که درآمد حاصل از خدمات ارزش‌افزوده تا سال ۲۰۲۰ از مقدار ۱۲۵ میلیارد دلار کنونی به ۴۲۰میلیارد دلار برسد.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، عرضه خدمات ارزش‌افزوده برای درآمدزایی عرضه‌کنندگان در سرتاسر جهان بسیار حایز اهمیت است.

با توجه به اینکه افزایش میزان رقابت به کاهش حاشیه سود در خدمات پایه باند وسیع منجر می‌شود و ضریب نفوذ خدمات ارزش‌افزوده باندوسیع نیز در حال افزایش است، اهمیت اینگونه خدمات روز به روز پررنگ تر می‌شود.

در حال حاضر خدمات VoIP بیشترین درآمدزایی را در این حوزه دارند، اما Point Topic پیش بینی می‌کند تا سال ۲۰۲۰، خدمات IPTV از این خدمات پیشی بگیرد.

با این حال شرایط رشد برای برخی خدمات آسان نخواهد بود، چراکه با رقابت شدید از طرف خدمات آفلاین سنتی و خدمات آنلاین مواجه هستند.

به گفته مدیرعامل موسسه تحلیلی Piont Topic، ممکن است روند توسعه در برخی بازارها، سخت‌تر از سایر بازارها باشد. برای مثال، خدمات امنیتی ضریب نفوذی در حدود ۸۵درصد دارد که توسعه بیشتر آن به توسعه خدمات جدید مربوطه یا به ظهور یک تهدید آنلاین مخرب و خطرناک بستگی دارد.

همچنین درآمدهای حاصل از اشتراک برای استفاده از خدمات باند وسیع نیز یکی از بخش‌های موثر بردرآمدزایی عرضه‌کنندگان است.

در مجموع، ارایه بسته‌های خدماتی مناسب به مشتریان در یک بازار خاص، انعقاد قراردادهای مناسب و حفظ مشترکان کنونی در شرایط رقابتی، از نکات حائز اهمیتی است که به موفقیت ISPها طی چند سال آینده کمک شایانی خواهد کرد. در نتیجه برای رویارویی با چالش‌های پیش رو با وجود بی ثباتی که اینترنت می‌تواند داشته باشد، بازیکنانی با خدمات مناسب شانس تصاحب بازار را خواهند داشت.نظرات غیرفعال است.