کد خبر: 11638

بیش از نیم میلیارد گوشی هوشمند در سال ۲۰۱۲ روانه بازارهای جهانی شد

سینا: بازار جهانی تلفن همراه در سه ماهه چهارم ۲۰۱۲ با افزایش فروش قدرتمند گوشی‌های هوشمند رشد سالانه ۱٫۹ درصدی را تجربه کرد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، طبق گزارش منتشر شده از سوی IDC، فروشندگان گوشی‌های هوشمند در مجموع ۴۸۲٫۵ میلیون گوشی تلفن همراه را در سه ماهه چهارم ۲۰۱۲ به فروش رساندند که در مقایسه با ۴۷۳٫۴ میلیون دستگاه گوشی به فروش رسیده در سه ماهه چهارم سال پیش از آن ۱٫۹ درصد رشد داشته است.
در کل سال ۲۰۱۲ در بازار جهانی گوشی تلفن همراه با ۰٫۲ درصد کاهش بیش از ۱٫۷ میلیارد دستگاه گوشی روانه بازارهای جهانی شد.
بازار جهانی گوشی‌های هوشمند طی سه ماهه چهارم ۲۰۱۲ شاهد فروش ۲۱۹٫۴ میلیون گوشی هوشمند بود که ۴۵٫۵ درصد از فروش کل گوشی‌های را به خود اختصاص داده است که بالاترین درصد تاکنون را نشان می‌دهد.
رشد سالانه ۳۶٫۴ درصدی فروش سالانه گوشی‌های هوشمند در این سه ماهه نسبت به پیش‌بینی ۳۹٫۵ درصدی IDC کمتر است.
در مبنای سالانه، ۵۴۵٫۲ میلیون گوشی هوشمند در سال ۲۰۱۲ در سرتاسر جهان به فروش رسید که ۱۰٫۱ درصد بیش از تعداد به فروش رسیده سال ۲۰۱۱ است.
رشد بالای بازار گوشی هوشمند که تحت سلطه سامسونگ و اپل قرار دارد همچنان فرصت‌های بسیار زیادی برای فعالان در این بازار دارد.
فروشندگان گوشی‌های ارزان قیمت با سرعت می‌توانند در بازار گوشی تلفن همراه سهم قابل توجهی از بازار را به ویژه در بازارهای نوظهور به خود اختصاص دهند.
هواوی چین مثال خوبی است که توانست از الی‌جی به عنوان یکی از ۵ فروشنده برتر بازار جهانی تلفن همراه پیشی گیرد و HTC را نیز از پیش رو بردارد.نظرات غیرفعال است.