کد خبر: 11939

بیش از نیمی از برنامه‌های کاربردی دانلود شده سال ۲۰۱۳ آندرویدی خواهند بود

سینا: براساس پیش‌بینی‌های مرکز تحقیقاتی ABI میزان دانلود برنامه‌های کاربردی گوشی‌های هوشمند طی سال ۲۰۱۳ به ۵۶ میلیارد خواهد رسید.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، درمیان سیستم عامل‌های مختلف تلفن همراه، آندروید گوگل ۵۸ درصد از کل دانلودها را به خود اختصاص خواهد داد و پس از آن iOS اپل با ۳۳ درصد قرار خواهد داشت. ویندوز فون مایکروسافت سال ۲۰۱۳ را با ۴ درصد و بلک بری با ۳ درصد از سهم بازار به پایان خواهد رساند.

طی سال ۲۰۱۳ کاربران حدود ۱۴ میلیارد برنامه کاربردی تبلت را دانلود خواهند کرد. در بخش تبلت آی‌پد همچنان پیشتاز است و ۷۵ درصد از برنامه‌های کاربردی روی سیستم عامل این تبلت اجرا می‌شوند.

در این زمینه آندروید به استثنای کیندل فایر ۱۷ درصد از سهم سالانه را به خود اختصاص خواهد داد. دانلود برنامه‌های کاربردی برای تبلت‌های آمازون سهم ۴ درصدی از این بازار را در اختیار خواهد داشت. این درحالی است که حدود ۲ درصد از دانلودها به تبلت‌های ویندوزی اختصاص خواهد داشت.

ABI پیش‌بینی می‌کند که باوجود مبنای نصب گسترده و بهبود شرایط کلی برای ساخت برنامه‌های کاربردی تعداد رو به افزایشی از نرم‌افزارنویسان متمرکز بر گوشی‌های هوشمند طی سال جاری آندروید را اولویت اصلی خود قرار دهند.نظرات غیرفعال است.