کد خبر: 16800

بیشترین مکالمات بین‌المللی ایرانیان با عراق، امارات و ترکیه است

سینا: سال گذشته کشور عراق در بین کشورهای همسایه در صدر جدول مکالمات درخواستی ایرانیان قرار گرفت و پس از آن کشورهای امارات و ترکیه، سهم بسیار بالایی از مدت زمان مکالمه بین‌الملل خروجی از کشور را دارند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، حسین معدنی‌پور، مدیرکل کنترل و هماهنگی مدیریت شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت با اعلام این خبر افزود: باتوجه به ترافیک‌سنجی مراکز کنترل و مدیریت شبکه بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت، عراق به دلیل سفرهای زیارتی ایرانیان به عتبات عالیات این کشور با فاصله زیادی در صدر کشورهای همسایه قرار دارد.
مدیرکل کنترل و هماهنگی مدیریت شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت در ادامه گفت: بعد از کشورهای همسایه، کشورهای آمریکا و کانادا و همچنین در میان کشورهای اروپایی آلمان، انگلستان و سوئد سهم بالایی از دقایق مکالمات هموطنان را به خود اختصاص می‌دهند.
وی درخصوص کیفیت ارتباطات بین‌الملل افزود: کیفیت مکالمات بین‌الملل علاو بر کیفیت سیستم‌های ارتباطی مبدا و واسط، وابسته به شبکه کشور مقصد نیز است که در این میان بهترین ASR (کیفیت) در شبکه بین‌الملل متعلق به کشورهای هلند و سوئد با حدود ۵۷ درصد و بعد از آن استرالیا، اتریش، مالزی، فرانسه و آمریکا است و در میان کشورهای همسایه امارات با حدود ۴۱ درصد بهترین ASR و بعد از آن نیز کشورهای کویت، ترکمنستان و روسیه قرار دارند.
معدنی‌پور تصریح کرد: البته آمار ترافیکی مکالمات کشور افغانستان در ایران مورد مقایسه قرار نگرفته است چراکه حجم بالای این مکالمات مربوط به درخواست های اتباع این کشور در ایران است.نظرات غیرفعال است.