کد خبر: 7729
انجمن شرکت‌های اینترنتی خطاب به شرکت ارتباطات زیرساخت:

به قانون تمکین کنید

سینا: علیرضا علمی دبیر و نائب رییس انجمن شرکت‌های اینترنتی ایران اظهارات عضو هیئت مدیره شرکت زیرساخت در مورد تعرفه تماس‌های بین‌الملل را  اظهارات گمراه کننده‌ای دانست که مصرف‌کننده را از حیث قیمت و کیفیت خدمات دو صفر  بین‌الملل  فریب می‌دهد و از مصادیق ممنوعیت‌های  موضوع فصل ۹ قانون اصل ۴۴ است.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، وی با بیان اینکه تعرفه‌های پیشنهادی شرکت زیرساخت که ایرادات بسیاری به آن وارد است در جلسه هفته گذشته شورای رقابت ابطال گردیده و براساس نظر این نهاد فراقوه‌ای فاقد وجاهت قانونی و بی‌اثر دانسته شده است، گفت: تعرفه گذاری باید در چهارچوب ضوابط، قوانین و مقررات کشور باشد که همانا در این خصوص ابلاغیه مقام معظم رهبری وقانون اصل ۴۴ تکلیف را مشخص کرده است.
دبیرانجمن شرکت‌های اینترنتی با بیان اینکه  ملاک برای همه ما قانون است و مسئولین نیز باید به قانون تمکین کنند، اظهار داشت: بعید می‌دانم مطالب بیان شده در مطبوعات توسط عضو هیأت مدیره شرکت زیرساخت با علم به حکم شورای رقابت در خصوص ابطال تعرفه بوده و شاید ایشان از این مصوبه بی‌اطلاع بوده باشند، والا بحث  موضوع عدم تمکین و تبعیت از مصوبه شورای رقابت یا قانون اصل ۴۴  خواهد بود که تکلیف آن هم درخود همان قانون مشخص شده است.
علمی با اظهار تاسف از مطالب مطرح شده با عنوان کاهش تعرفه‌های بین‌الملل اظهار داشت: جای شگفتی است در شرایطی که این تعرفه‌ها وجاهت قانونی ندارد از تریبونی رسمی به این شکل با انگیزه‌ای نامشخص اطلاع‌رسانی عمومی می‌شود و اساسا” اینکه اینجا کاهش تعرفه نوعی بازی با کلمات است.
وی افزود: در این مصوبه کشورهای جهان را به هفت دسته تقسیم کرده‌اند و کاهش تعرفه در دسته اول در نظر گرفته شده و در سایر کشورها یا تعرفه کاهش نداشته یا گاها تا ۳ برابر گران‌تر شده که در اطلاع رسانی‌های ناقص صورت گرفته با تکیه بر تکنیک‌های بازاریابی  به آن اشاره‌ای نشده است. ثانیا” طوری عنوان می‌شود گویی شق‌القمر صورت گرفته است. هم اکنون مگر ۱۱۴ شرکت دارای مجوز با چه قیمتی این خدمات را ارائه می‌دهند؟ سالیان سال است مردم از امکانات ارزان این شرکت‌ها بهره می‌برند و شرکت زیرساخت با ۱۰ سال تاخیر به میدان آمده تا اموری را که توسط فرزندان متخصص این مردم به درستی انجام می‌گیرد، خود به انجام رساند و بجای سپردن کار مردم به مردم با استفاده از امکانات انحصاری یکصد شرکت دانش بنیان داخلی را زمین بزند و بازار در اختیار آنها را قبضه کند.
علمی اظهار داشت: اجازه دهید قضاوت را به افکار عمومی واگذار کنیم. در ثانی اگر واقعا نگران منافع مردم هستند چرا از این نوع کاهش تعرفه‌ها و تخفیفات در قیمت اینترنت داده نمی‌شود و کماکان لینک‌های STM1  با  ده برابر قیمت خریداری شده در داخل کشور به فروش می‌رسد، آن هم در شرایطی که دیگر در آن حوزه هم بخش خصوصی وجود ندارد و خود یکه تاز میدان هستند.
وی ادامه داد: اگر قرار است سوبسیدی داده شود، مسایل پراهمیت‌تری وجود دارد که باید سوبسیدها صرف آن شود تا آحاد مردم از آن بهره‌مند شوند نه آنکه پول بیت‌المال را صرف نابودی کسب و کار و اشتغال متخصصین داخلی کنیم  یا به جیب دلالان ترافیک بین‌الملل و شرکت‌های خارجی سرازیر کنیم.
علمی در پایان  اظهارات عضو هیئت مدیره شرکت زیرساخت  در متهم کردن شرکت‌های تلفن اینترنتی کشور به قاچاق مکالمات را از مصادیق ایراد افترا به بیش از یکصد شرکت دانش بنیان کشور دانست و اظهار داشت: من شخصا” از ایشان انتظار چنین اظهاراتی نداشتم و از ایشان مجدانه تقاضا دارم گفته‌های خود را جبران کرده و رسما از مدیران شرکت‌های دارای مجوز اریجینیشن کشور که صاحبان اصلی این صنعت هستند، دلجویی کند. 1. حاج واج

  هر دم از این باغ بری می رسد …!

  اصلا نگران نباشید؛ وقتی در شرکت های خصوصی تخته شد می تونید برید وام زود بازده بگیرید دوباره راه بندازینش!!
  باور ندارید از زیرساخت و مخابرات خصوووووووووووصی بپرسید!

 2. علی

  این هم از آخر عاقبت مردم مردم کردن!

  ممنون از اطلاع رسانی شما