کد خبر: 7626
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

بهره‌برداری تجاری از اپراتور سوم موبایل در دهه فجر امسال

سینا: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی وعده واگذاری سیم‌کارت‌های نسل سوم تلفن همراه را به دهه فجر امسال موکول کرد.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، عبدالرضا شیخ‌الاسلامی صبح امروز در مراسم رونمایی از نام و نشان تجاری اپراتور سوم با نام رایتل گفت: سیم‌کارت‌های اپراتور سوم در دهه فجر امسال به صورت عملیاتی در سطح کشور راه‌اندازی خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد که در نوروز سال ۹۱ سیم‌کارت‌های این اپراتور و خدمات مبتنی بر نسل سوم تللفن همراه برای ارسال تبریک‌های نوروزی مورد استفاده قرار بگیرد.

شیخ‌الاسلامی، پروژه اپراتور سوم تلفن همراه کشور را دولتی ندانست و گفت: در احرای اصل ۴۴ قانون اساسی سهامداران این اپراتور ۳۲ میلیون ایرانی و یک میلیون بازنشسته تحت پوشش خدمات سازمان تامین اجتماعی هستند.

وی با اشاره به اینکه هرگونه منفت در این پروژه نصیب نیمی از افراد جامعه نیز می‌شود، افزود: فناوری بالایی که در اجرای این پروژه بکار گرفته شده به خودی خود واجد اهمیت است و ظرفیتی که برای ما ایجاد می‌کند، منجر به رشد بخش‌های گوناگون می‌شود که از وجوه ممتاز و ارشمندی است که از این پروژه حاصل خواهد شد.

به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه هر تکنولوژی که وارد کشور شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید به ابعاد اجتماعی آن نیز توجه شود و در مورد نسل سوم تلفن همراه هم بابت امکاناتی که در اختیار قرار می‌دهد، غیر از این نیست.

وی اظهار داشت: اگرچه حلقه‌های ایجاد شده در نشان تجاری اپراتور سوم نشانه‌ای از ارتباطات و تعاملات و همکاری‌های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات است که در سیستم‌های مختلف کشور باید برقرار باشد و اجتناب‌ناپذیر هم هست اما اگر به ابعاد فرهنگی این حلقه‌ها توجه نکنیم حلقه‌های دام بلا است.

شیخ‌الاسلامی به ضرورت تعامل و رفاقت میان این اپراتور با اپراتورهای اول و دوم تلفن همراه کشور تاکید کرد و افزود: خیلی از زیرساخت‌ها از طریق این اپراتورها پیش از این با بودجه‌های ملی راه‌اندازی شده و فراهم هستند و نیازی به صرف هزینه‌های هنگفت نیست.نظرات غیرفعال است.