کد خبر: 7629

بهره‌برداری از ۲۷۴۶ پروژه ارتباطی کشور

سینا: ۳۰ آبان ماه جاری، دو هزار ۷۴۶ پروژه ارتباطی به ارزش، بیش از دو هزار و ۸۵۸ میلیارد ریال با حضور رئیس جمهور و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به بهره‌برداری رسید.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، این پروژه‌ها در حوزه‌های زیرساخت ارتباطی، مخابرات، تحقیقاتی و پست بانکی در سراسر کشور افتتاح شد.
از میان پروژه‌های قابل بهره‌برداری، سه طرح مربوط به زیرساخت‌های ارتباطی کشور است که از آن جمله می‌توان به پروژه ساماندهی ارتباطات VOIP بین‌المللی، توسعه جایگزینی مرکز بین‌الملل اول ISC1 با ظرفیت بیش از ۴۰ هزار پورت مبتنی بر فناوری شبکه‌های نسل جدید (NGN) و زیرساخت شبکه ملی اطلاعات (شبکه ملی IP/MPLS) اشاره کرد.
دو هزار و ۴۷۲ طرح و پروژه مخابراتی نظیر نصب و توسعه مراکز سوئیچ، دفاتر ICT روستایی، تلفن همراه روستایی، تلفن همگانی و ایستگاه گیرنده و فرستنده (BTS)، از دیگر پروژه‌هایی است که ۳۰ آبان ماه جاری به بهره‌برداری رسید.
پروژه تحقیقاتی طراحی و ساخت سیستم مالتی پلکس فشرده، طول موج نوری (DWDM) از دیگر پروژه‌های قابل بهره‌برداری است.
این پروژه با استفاده از آخرین فناوری موجود جهت افزایش بسیار زیاد ظرفیت انتقال اطلاعات از طریق تارهای نوری اجرایی شده و دارای ۴۰ کانال نوری با ظرفیت هر کانال ۱۰ گیگابیت بر ثانیه است.
این گزارش حاکی است، ۲۷۰ طرح پست بانکی در سراسر کشور شامل ۱۱ شعبه پست بانک، ۱۰۴ دفتر شهری و ۱۵۵ دفتر روستایی نیز از دیگر پروژه‌هایی است که همزمان به بهره‌برداری رسیدند.نظرات غیرفعال است.