کد خبر: 13723

بلوتوث موجب رشد ۶۷ درصدی تکنولوژی‌های پوشیدنی می‌شود

سینا: تکنولوژی بلوتوث هوشمند در سال ۲۰۱۴ باعث رشد ۶۷ درصدی تکنولوژی‌های پوشیدنی خواهد شد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، تکنولوژی‌های پوشیدنی رشدی باورنکردنی را تجربه می‌کنند و این روزها تقاضا برای این تکنولوژی‌ها در بازار رشدی صعودی را طی می کند.
حالا دیگر تمام وسایل از ساعت گرفته تا دستبند و دستکش ها و حتی کلاه‌ها از تکنولوژی بیسیم بلوتوث استفاده می کنند که به آنها اجازه می‌دهد تا اطلاعات را ثبت و ضبط کنند و برای تبلت یا گوشی‌های هوشمند ارسال کنند.
بولوتوث هوشمند سریعا در حال تبدیل شدن به راه حلی عملی برای مشکلات تکنولوژی‌های پوشیدنی است. برای مثال به تکنولوژی‌های پوشیدنی در ورزش‌های مختلف را در نظر بگیرید. تنها امسال ۹۶ درصد محموله‌های ارسال شده دستگاه‌های قابل پوشیدن را این تکنولژی به تسخیر خود در آورده است.
تحقیقات مرکز ABI نشان می‌دهد که ۳۲ میلیون دستگاه با تکنولوژی بلوتوث هوشمند فقط در سال ۲۰۱۳ به کشورهای مختلف ارسال شده‌اند.
بلوتوث هوشمند از نظر مصرف انرژی بسیار بهتر از فناوری بیسیم بلوتوث است که باعث شده تا با افت قیمت تکنولوژی‌های قابل پوشیدن، این دستگاه‌ها  در بازار با اقبال خوبی مواجه شوند. بخاطر قابلیت این فناوری در ذخیره‌سازی انرژی، این تکنولوژی برای دستگاه‌هایی که با باتری‌های خیلی کوچک برای مدتی طولانی استفاده می‌شوند، فناوری ایده‌آلی شده است.نظرات غیرفعال است.