کد خبر: 12825

بسته‌های هوشمند GPRS همراه اول تشریح شدند

سینا: همراه اول نسبت با ارایه بسته‌های هوشمند GPRS اقدام کرده است. این بسته‌ها امکان  تمدید خودکار بسته‌های فعال شده را در صورت اتمام اعتبار بسته برای کاربران فراهم می‌کند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، چنانچه اعتبار بسته اینترنت همراه تمام شود، بسته قبلی به صورت هوشمند و پس از اخذ تاییدیه از کاربر دوباره فعال می‌شود.
این بسته‌ها برای استفاده کاربران عادی (Home Sector) است و تمامی مشترکین دائمی (به جز مشترکین دارای شرایط خاص و دارای بدهی معوقه) و تمامی مشترکین اعتباری می‌توانند این بسته‌ها را خریداری کنند.

 

بسته
حجم
تعداد MMS
مدت اعتبار
قیمت (ریال)
۱
۱۵۰ مگابایت
۱۰
۱ روز
۱۰,۰۰۰
۲
۸۰۰ مگابایت
۲۰
۷ روز
۵۰,۰۰۰
۳
۲,۵ گیگابایت
۵۰
۳۰ روز
۱۰۰,۰۰۰
۴
۲,۵ گیگابایت
۳۰روز (فقط شبها از ساعت ۲۳ لغایت ۸ صبح)
۳۰,۰۰۰
۵
۱۸ گیگابایت
۶ ماه
۶۰۰,۰۰۰

 برای استفاده از بسته‌های GPRS، ضروری است قبلا سرویس اینترنت همراه اول (GPRS) فعال شده باشد. همچنین استفاده از پیامک‌های چندرسانه‌­ای (MMS) در هر بسته منوط به ثبت‌نام این سرویس قبل از فعال کردن بسته‌ها است.
پس از خرید بسته، در صورت قطع ارتباط تلفن همراه به علت بدهی یا موارد مشابه، امکان استفاده از سرویس GPRS از مشترک سلب خواهد شد. در صورتی که قبل پایان اعتبار بسته، خط دوباره وصل شود، می‌توان از باقیمانده اعتبار بسته استفاده کرد.
امکان خرید بسته‌ها به صورت همزمان وجود ندارد و کاربر در صورت تمایل به تغییر بسته، باید ابتدا بسته قبلی را با ارسال عدد ۸ غیر فعال کرده و سپس بسته جدید را مجددا فعال کند. دراین صورت، بسته قبلی غیرفعال شده و هزینه آن مسترد نمی‌شود.
همچنین تا ۲۴ ساعت پس از خرید بسته امکان حذف و تغییر بسته وجود نخواهند داشت.
اعتبار بسته‌های GPRS با پایان یافتن مدت اعتبار زمانی یا پایان یافتن حجم بسته پایان می‌یابد و در هنگام اتمام اعتبار به صورت خودکار تمدید می‌شوند. بدین شکل که ۲۴ ساعت قبل و نیز یک ساعت قبل از اتمام مهلت زمانی بسته، پیامکی مبنی بر اتمام مهلت زمانی بسته و تمدید همان بسته با قید هزینه بسته به مشترک ارسال می‌شود. چنانچه مشترکین مایل به تمدید خودکار بسته نباشند بایستی عدد ۸ را به سرشماره ۸۰۸۰ ارسال کرده و بسته خود را غیرفعال کنند.

توجه:
پس از غیر فعال شدن بسته، سرویس GPRS همچنان فعال بوده و مصرف شما طبق جدول زیر با تعرفه های جاری محاسبه می­گردد:
تا تاریخ ۱ مرداد ۹۲
بعد از تاریخ ۱ مرداد ۹۲
زمان
تعرفه هر کیلوبایت
زمان
تعرفه هر کیلوبایت(کاهش ۵۰ درصدی)
۸ صبح تا ۲۳ شب
۸ ریال
۷ صبح تا ۲۳ شب
۴ ریال
۲۳ شب تا ۸ صبح
۲ ریال
۲۳ شب تا ۷ صبح
۱ ریال
پس از غیرفعال شدن بسته، سرویس GPRS همچنان فعال بوده و مصرف کاربران طبق تعرفه‌های جاری و خارج از بسته‌های هوشمند محاسبه می‌شود.

هنگامی که بسته به صورت خودکار تمدید می‌شود، هزینه بسته به حساب مشترک منظور شده و سپس بسته برای وی فعال می‌شود اما چنانچه میزان اعتبار مشترک اعتباری کافی نباشد، بسته قبلی پس از اتمام اعتبار تمدید نمی‌شود.
چنانچه حجم بسته GPRS مشترک دائمی پیش از اتمام مهلت زمانی بسته تمام شود، بسته جدید بلافاصله برای وی فعال می‌شود و پیامکی مبنی بر اتمام حجم بسته قبلی و نیز تمدید خودکار بسته جدید به مشترک ارسال می شود و هزینه بسته جدید به حساب وی منظور می شود.
مشترکین دائمی و اعتباری می‌توانند با ارسال یک پیامک خالی (یا هر پیامک دیگر) به شماره ۸۰۸۰ یا ارسال کد *۱۱۱*۳۲۹#، از طریق پیامک معرفی با این بسته‌ ها آشنا شوند و پس از انتخاب بسته و ارسال شماره یا کد مربوطه، بسته مورد نظر را خریداری کنند. پس از خرید، بسته برای شما فعال شده و این موضوع به صورت پیامک به اطلاع کاربر خواهد رسید.
در سیم‌کارت‌های اعتباری، با خرید هر بسته مبلغ آن از اعتبار کاربر کسر می‌شود. در سیم‌کارت‌های دائمی، با خرید هر بسته، مبلغ بسته در صورتحساب دوره آتی کاربر منظور می‌شود.
کاربران می‌توانند با ارسال عدد صفر لاتین به ۸۰۸۰ یا از طریق USSD با ارسال کد *۱۱۱*۳۲۰# از وضعیت بسته ی خود، حجم باقی‌مانده و مهلت اعتبار آن مطلع شوند.

فهرست کامل دستورهای مربوطه در جدول زیر آمده است:
نوع درخواست
عدد ارسالی (لاتین) به سامانه پیامکی ۸۰۸۰
کد دستوری ارسالی (سامانه جامع خدمات)
اعلام وضعیت سرویس
۰
*۱۱۱*۳۲۰#
غیر فعال سازی
۸
*۱۱۱*۳۲۸#
دریافت راهنمای سرویس
ارسال پیامک خالی یا عدد ۹
*۱۱۱*۳۲۹#
فعال سازی بسته ۱
۱
*۱۱۱*۳۲۱#
فعال سازی بسته ۲
۲
*۱۱۱*۳۲۲#
فعال سازی بسته ۳
۳
*۱۱۱*۳۲۳#
فعال سازی بسته ۴
۴
*۱۱۱*۳۲۴#
فعال سازی بسته ۵
۵
*۱۱۱*۳۲۵#


نظرات غیرفعال است.