کد خبر: 12928

بریتیش تله‌کام عرضه اینترنت دایل‌آپ را متوقف کرد

سینا: مشترکان اپراتور بریتیش تله‌کام دیگر صدای قدیمی و گوشخراش اتصال به اینترنت با مودم‌های دایل‌آپ را نخواهند شنید چراکه این اپرتور تا پایان هفته جاری، عرضه ارتباط اینترنتی دایل‌آپ را متوقف می‌کند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از تلگراف، با توقف ارایه این سرویس، این اپراتور بریتانیایی تنها نسبت به ارایه دسترسی به اینترنت باند پهن اقدام خواهد کرد.
این درحالی است که طبق اعلام انجمن Land & Business، تخمین زده می‌شود ۱۵ تا ۲۰ دزصد از کسانی که در مناطق روستایی این کشور زندگی می‌کنند به هیچ شکلی از ارتباطات باند پهن هنوز دسترسی ندارند.
BT مدعی است که تنها چند هزار تفر از مشترکانش از ارتباط قدیمی دایل‌آپ استفاده می‌کند که ظاهرا گران‌تر از سرویس باند پهن نیز است.
این اپراتور تخمین زده است با توقف ارایه سرویس اینترنت دایل‌آپ تنها یک هزار نفر از کاربران خانگی که به باند پهن دسترسی ندارند، از این اقدام متاثر خواهند شد.
بریتیش تله‌کام به مشترکانی که نمی‌توانند به ارتباطات باند پهن مهاجرت کنند پیشنهاد داده است از سرویس‌های شرکت پالس‌نت که متعلق به این اپراتور نیز هست، استفاده کنند تا بتوانند همچنان از اینترنت دایل‌آپ بهره‌مند شوند.نظرات غیرفعال است.