کد خبر: 9863

برگزاری نشست سالانه ترکسل در میان اختلافات صاحبان سهام

سینا: ترکسل، بزرگترین اپراتور تلفن همراه ترکیه، روز ۲۹ ژوئن سال جاری در میان اختلافات صاحبان سهام خود نشست سالانه‌اش را برگزار می‌کند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، ترکسل نشست سالانه خود را پس از اعلام حسابرسان قانونی مبنی بر اینکه سهامداران می‌گویند هنوز هم اختلافات میان آنها باقی است، برگزار می‌کند.
ترکسی در بیانیه‌ای خطاب به بورس اوراق بهادار استانبول اعلام کرد که در این نشست درآمد و سود سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ مورد بحث قرار خواهد گرفت.
طبق این اطلاعیه ترکسل، هیات مدیره هیچ تصمیم مشخصی درخصوص موارد دستور کار این نشست که توسط حسابرسان قانونی تهیه شده و تغییر سود سهام پرداخت شده، ندارد.
TeliaSonera AB و کمپانی Altimo مستقر در مسکو به عنوان سهامداران ترکسل، پس از عدم موفقیت‌شان در حذف کولین ویلیامز رئیس هیات مدیره ترکسل، طی جلسات سال گذشته سهامداران مانع از تصمیم‌گیری دوباره درخصوص پرداخت سود سهام شدند و صورت‌های مالی سال ۲۰۱۰ را تصویب کردند.
آنها ادعا کردند او مانع رشد ترکسل به دلیل جلب رضایت مهمت امین کارامهمت رئیس شرکت Cukurova به عنوان سهامدار موسس ترکسل است.
مراد ورگی عضو سابق هیات مدیره ترکسل که ۱٫۲ درصد سهام ترکسل را دارد، گفته است که در نشست سالانه تعیین شده که قرار است ۲۹ ژوئن برگزار شود، نباید انتظار حصول نتیجه داشت چراکه این نشست براساس اعلام حسابرسان و نه سهامداران برگزار می‌شود.
او که این نشست را حاکی از اجماع نظر هیات مدیره نمی‌داند، از رگولاتور این بازار خواسته است تا با انتصاب تعدادی از اعضای مستقل هیات مدیره به این مناقاشات که تاثیر منفی روی ارزش سهام ترکسل گذاشته است، پایان دهد.
ورگی که به همراه کارامهمت از بنیانگذاران ترکسل محسوب می‌شود، معتقد است Altimo، TeliaSonera و Cukurova که هنوز هم در اختلاف به سر می‌برند، بیش از قد و قواره هیات مدیره این اپراتور با چالش‌های مدیریتی مواجه شده‌اند.نظرات غیرفعال است.