کد خبر: 13466

برقراری رومینگ بین‌الملل رایتل تا یک ماه آینده

سینا: مدیرعامل اپراتور سوم تلفن همراه کشور از برقراری رومینگ بین‌الملل این اپراتور تا یک ماه آینده خبر داد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، مجید صدری در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، گفت: رایتل درحال حاضر رومینگ بین‌الملل ندارد و تا یک ماه آینده این سرویس برقرار می‌شود.
وی از مذاکره با همراه اول و ایرانسل برای برقراری رومینگ داخلی نیز خبر داد و افزود: علاوه بر رومینگ بین‌المللی به دنبال برقراری رومینگ داخلی با اپراتورها نیز هستیم و توافقاتی نیز در این باره با ایرانسل و مذاکراتی با همراه اول صورت گرفته است.
صدری، توسعه اپراتور سوم را بر مبنای خدمات ارزش‌ افزوده عنوان کرد و گفت: خدمات صوت اولویت دوم خواهد بود چراکه رسیدن به تعداد مشترکان دو اپراتور دیگر سخت است.
مدیرعامل اپراتور سوم تلفن همراه تعداد شهرهای تحت پوشش رایتل را ۱۳۵ شهر عنوان کرد و وعده داد تعداد مشترکان این اپراتور تا پایان سال جاری به پنج میلیون نفر افزایش یابد.
وی گفت: هم‌اکنون میانگین پوشش شهری رایتل در حد استاندارد و تعهدات پروانه است که در مناطقی پوشش ضعیف‌تر و در مناطقی قوی‌تر است، البته ایرادهایی نیز به کیفیت شبکه وارد است.
به گفته صدری، تهران ۴۰ درصد مصرف دیتای نسل سوم تلفن همراه در کشور را به خود اختصاص داده و تا دو ماه آیند استان تهران تا عمق ۳۰۰ کیلومتری تحت پوشش کامل شبکه قرار خواهند گرفت.
مدیرعامل اپراتور رایتل، زمان پایان دوره انحصار این اپراتور را شهریور ماه ۹۳ عنوان کرد و گفت: باتوجه به اینکه از اردیبهشت ماه ارتباط تصویری رایتل قطع شده و وجه تمایز خدمات نسل سوم در این مدت قطع بوده اعتراض کرده‌ایم و خواستار بازنگری در این دوره انحصار به دلیل قطع خدمات رایتل هستیم.نظرات غیرفعال است.