کد خبر: 11650

بدهی ۳٫۲۲۶ میلیارد ریالی دولت به شرکت مخابرات

سینا: دولت و به طور خاص‌تر وزارت امور اقتصادی و دارایی ۳٫۲۲۶ میلیارد ریال به شرکت مخابرت ایران بدهکار است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، طبق اعلام سازمان حسابرسی پس از بررسی صورت‌های مالی ۶ ماه نخست امسال شرکت مخابرات ایران، تاکنون وزارت امور اقتصادی و دارایی این بدهی را نپذیرفته است.
همچنین حق‌السهم سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از درآمد سال ۱۳۸۹ حاصل از مبادله پیامک مشترکین شرکت ارتباطات سیار به جای ۱/۲۸ درصد، معادل ۵ درصد محاسبه شده است که در نتیجه سود انباشته ابتدای سال مورد پیش‌بینی مبلغ ۱٫۱۳۵ میلیارد ریال بیشتر گزارش شده است.
بابت مالیات عملکرد سنوات قبل شرکت‌های گروه و شرکت اصلی حدودا مبلغ ۳۴۴ میلیارد ریال ذخیره کمتر در صورت‌های مالی پیش‌بینی شده گزارش شده است که لحاظ کردن اثرات ناشی از این تعدیلات در تقسیم سود پیش‌بینی شده، ضرورت دارد.
طبق صورت سود و زیان پیش‌بینی شده تلفیقی گروه، خالص هزینه‌های ارزی (موازنه رومینگ) و لوازم یدکی و قطعات پیش‌بینی شده سال ۱۳۹۱ شرکت ارتباطات سیار ایران به مبلغ ۶۴ میلیون یورو و همچنین خالص بدهی‌های ارزی ابتدای سال این شرکت مذکور به مبلغ ۲۲ میلیون یورو به نرخ ارز مرجع تسعیر شده است ولی براساس عملکرد واقعی حسابرسی شده ۶ ماهه اول سال ۳۹۱، بیش از نیمی از پرداخت‌های ارزی، با نرخ‌های توافقی انجام پذیرفته است.نظرات غیرفعال است.